Ide o komiksy, ktoré boli u nás vydané za prvé 3 mesiace roku 2022. Poradie je podľa abecedy a samozrejme je rebríček čisto subjektívny. Viacero skvelých komiksov sa sem nezmestilo, ale to je len dobrá správa, lebo to znamená, že u nás vychádza veľa kvalitných titulov.

AKIRA 2

ŽÁNER – SCI-FI

Akira si ten legendárny status naozaj zaslúži. Perfektné akčné sci-fi s peknou kresbou. Síce mali v Crew s touto mangou kvôli japonským schvaľovacím postupom poriadne pôrodné bolesti, podarilo sa a vypadá to, že ďalšie časti by mohli vydať rýchlejšie.

CELÁ RECENZIA

Komiks si môžete kúpiť priamo na stránkach CREW

BARAKUDA 1, 2

ŽÁNER – DOBRODRUŽNÝ

Barakuda je pirátsky komiks a je to poriadne drsná verzia Pirátov z Karibiku. Legendárny európsky scenárista Jean Dufaux nemal žiadne zábrany a tak sa pripravte na poriadne divoký pirátsky ostrov.

CELÁ RECENZIA

Komiks si môžete kúpiť priamo na stránkach Nakladatelství Josef Vybíral

BERSERK 8

ŽÁNER – AKČNÉ FANTASY

Perfektná dospelá fantasy manga. Brutálna, drsná, plná monštier, súbojov, useknutých končatín a erotiky. Dobrá kresba a zaujímavý príbeh. Jedna z najlepších sérií, ktorá u nás momentálne vychádza.

CELÁ RECENZIA PRVÝ DIEL

Komiks si môžete kúpiť priamo na stránkach CREW

CESTA KOSTÍ

ŽÁNER – HOROR

Premiérový komiksový titul od Mighty Boys s názvom Přístav Země / Zatmění mal veľmi ťažký pôrod, ale výsledný titul sa nakoniec podaril lepšie ako sa čakalo. Druhým titulom od Mighty Boys je horor Cesta kostí z prostredia ruského gulagu a je to veru poriadne mrazivé čítanie.

CELÁ RECENZIA

Komiks si môžete kúpiť priamo na stránkach MIGHTY BOYS

KRIZE IDENTITY

ŽÁNER – SUPERHRDINSKÝ

Krize identity je právom legendárny superhrdinský komiks a som veľmi rád, že to v Crew vydali. Scenárista sa s príbehom vyhral a síce tu vystupuje naozaj veľký počet všemožných superhrdinov, vôbec to nevadí a je to prekvapivo prehľadné. Komiksu pomáha aj kvalitná kresba a celkovo sa u mňa jedná o zatiaľ najlepší komiks z edície Legendy DC.

CELÁ RECENZIA

Komiks si môžete kúpiť priamo na stránkach CREW

 

TO BYLA ZÁKOPOVÁ VÁLKA

ŽÁNER – VOJENSKÝ

To byla zákopová válka je veľmi drsný vojnový komiks, v ktorom nenájdete ani štipku pátosu, či prehnaného patriotizmu. Je maximálne realistický a postavy v jednotlivých krátkych príbehoch zažívajú poriadne peklo. Nezmyselnosť vojny je hlavnou Tardiho témou a scenáristicky sa s tým poriadne vyhral. Urobilo to na mňa silný dojem. Odporúčam.

CELÁ RECENZIA

Komiks si môžete kúpiť napríklad na stránkach Komárovo knihkupectví

 

VISION: O TROCHU HORŠÍ NEŽ ČLOVĚK, O TROCHU LEPŠÍ NEŽ ZVÍŘE

ŽÁNER – SUPERHRDINSKÝ

Aj keď komiks začína ako komédia, veľmi rýchlo prejde do poriadne temnej rodinnej drámy zmiešanej s thrillerom. Po scenáristickej stránke je to jeden z najzaujímavejších superhrdinských komiksov, aké som kedy čítal. Nemám nijak extra v láske psychologické komiksy, tu je však viacero scén poriadne dusných a napätie je perfektne vystupňované. Vyšlo v edícii Legendy Marvel.

CELÁ RECENZIA

Komiks si môžete kúpiť priamo na stránkach CREW

WARHAMMER 40,000: MARNEUS CALGAR

ŽÁNER – AKČNÉ SCI-FI

Warhammer 40,000: Marneus Calgar je skvelý komiks ako pre fanúšikov tak aj pre nových čitateľov, ktorí tento svet nepoznajú. Príbeh obsahuje dve časové linky, kde sledujeme mladého Calgara a jeho ťažké začiatky a potom tu máme prítomnosť a dospelého Calgara ako ultramariňáka. Dynamické, pútavé, brutálne a krvavé. Vydarený komiksový Warhammer.

CELÁ RECENZIA

Komiks si môžete kúpiť priamo na stránkach CREW

WILD WEST 1, 2

ŽÁNER – WESTERN

Drsné westernové prostredie, príbeh s reálnymi historickými postavami a krásna Lamontagneho kresba. To sú hlavné ťaháky prvých dvoch dielov série Wild West a u mňa to zabodovalo. Jeden z najlepších westernov na našom trhu.

CELÁ RECENZIA

Komiks si môžete kúpiť priamo na stránkach Nakladatelství Josef Vybíral

ZABIJ, NEBO BUDEŠ ZABIT 1

ŽÁNER – DETEKTÍVNY THRILLER

Drsný, napínavý a veľmi dobre napísaný príbeh od obľúbeného Eda Brubakera. Zabij, nebo budeš zabit je jeden z komiksových titulov roku a veľmi ma teší, že sa dokončenia príbehu dočkáme už v júni. Skvelý komiks.

CELÁ RECENZIA

Komiks si môžete kúpiť priamo na stránkach Comics Point.cz