Venom bol vždy najpopulárnejším protivníkom Spider-Mana a v roku 2018 dostal tento antihrdina aj vlastný film v hlavnej úlohe s Tomom Hardym. Nikto tomu filmu poriadne neveril, no nakoniec zarobil v kinách cez 850 miliónov dolárov a úspešné bolo aj pokračovanie z roku 2021. Postava Eddieho Brocka, ktorú posadne mimozemský symbiont Venom boduje hlavne u mladého publika. Jednoduchá akčná zábava a časté naťahovačky Eddieho a Venoma publikum baví a filmy boli veľmi úspešné. V Crew sa rozhodli, že toho využijú a odštartujú tu Venomovu vlastnú sériu, ktorá už u nás vychádza od roku 2021 a momentálne tu máme 5 diel a k tomu vyšiel ešte aj veľmi vydarený samostatný príbeh Carnage: Naprostý masakr (naša recenzia).

Hlavný hrdina Eddie Brock spadne s lietadlom na zlovestný Ostrov kostí a bude mať čo robiť aby tu prežil. Na ostrov sa totiž dostal spolu s ním aj Carnage, čo je veľmi nebezpečný symbiont, ktorý infikoval všetko živé na ostrove a to všetko pôjde po krku Eddiemu Brockovi! Naviac nemôže v boji použiť svojho symbionta Venoma…

Okrem akčného survival príbehu z ostrova, kde sa Eddie snaží prežiť a spáliť všetko infikované na popol sa v komikse vyskytuje aj príbehová linka s Eddieho synom, ktorý objavuje svoje špeciálne schopnosti, aby mohol svojmu otcovi v ťažkostiach pomôcť. Aj to vedie potom k epickému súboju, v ktorom si to rozdajú symbiont premenený na T-Rexa versus Carnage. Scenárista Donny Cates je veľmi šikovný a s touto sériou mu to zatiaľ veľmi ide. Síce tu už boli aj lepšie časti ako je tento aktuálny, no dianie na ostrove je dostatočne zaujímavé, vydaril sa aj finálny súboj, ktorý prekvapí hlavne tou transformáciou a síce je linka s Eddieho synom taká pomalšia, tiež tu má svoje miesto. Kresba je príjemná a celkovo je v tejto sérii vďaka Ryanovi Stegmanovi na veľmi vysokej úrovni a je len škoda, že to Ryan nekreslí úplne celé. Celkovo si táto séria zatiaľ viac-menej drží svoju kvalitu a okrem tretieho dielu, v ktorom boli viaceré kratšie príbehy, ktoré neboli príliš vydarené je to zatiaľ naozaj kvalitná séria.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 136

Väzba: Mäkká

Jazyk: Český

Scenár: Donny Cates, David Michelinie

Kresba: Mark Bagley, Ron Lim, Ryan Stegman

Preklad: Filip Drlík

Redakcia: Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Táto séria od šikovného Donnyho Catesa si udržuje svoju kvalitu a stále má čím prekvapiť. Tentokrát hlavný hrdina Eddie Brock stroskotá s lietadlom na Ostrove kostí, na ktorom bude musieť spáliť všetko živé. Všetko sa totiž infikovalo nebezpečným symbiontom a chce to zabiť Eddieho, ktorý musí nebezpečenstvu čeliť bez svojho parťáka Venoma. Je to taký akčný survival na ostrove, ktorý je doplnený o príbehovú linku, v ktorej sa Eddieho syn snaží pomôcť svojmu otcovi. Má to fajn finále, v ktorom príde aj Tyrannosaurus Rex a celkovo som zvedavý na ďalšiu časť.

Autor – Rado