Venom je vo svete jednoznačne najpopulárnejším Spider-Manovým protivníkom a dal by sa charakterizovať aj ako antihrdina, ktorý má aj vlastnú sériu od šikovného scenáristu Donnyho Catesa. Pre širokú verejnosť ho veľmi spopularizovali filmy s Tomom Hardym a aj keď majú naozaj len popcornovú kvalitu a chcú predovšetkým baviť hlavne mladých, tak hlavne vďaka nim tu Crew začali sériu s Venomom vydávať. Inak by totiž na túto sériu určite nedošlo, keďže aj chudák Spider-Man to má u nás dosť ťažké a oproti Batmanovi má tých sérií a celkovo komiksov výrazne menej. Séria Venom sa mi páči a prekvapivo ma dosť baví, aj preto som bol zvedavý na komiks Carnage: Naprostý masakr. V ktorom znovu spolupracujú scenárista Donny Cates a kreslič Ryan Stegman, ktorého som si dosť obľúbil.

Už názov napovedá, že jednou z hlavných postáv tohto komiksu bude Venomov najslávnejší protivník Carnage, ktorý sa rozhodol zafarbiť celý New York do červenej farby. Stal sa z neho veľmi silný protivník a Venom bude musieť spojiť sily so Spider-Manom a aj to bude stále na Carnageho a jeho armádu veľmi málo…

Naprostý masakr je úplne výstižný názov a úplne mi to odpálilo dekel! Nečakal som, že to bude tak natrieskané akciou, súbojmi, monštrami a že to bude mať nezastaviteľné tempo. Perfektný komiks, v ktorom je množstvo hravých nápadov a ja som normálne nestíhal všetko to zbesilé dianie poriadne vstrebávať a sledovať. Naviac takmer celý komiks kreslil perfektný Ryan Stegman a tak som sa na to celé nevedel vynadívať. Vizuálna žranica, v ktorej sa neustále mastia nejaké monštrá takmer na každej strane. Stegman sa naozaj vizuálne vybláznil a veľmi dobre sa na to celé pozerá. Postáv je tu viacero, ale prišlo mi to prehľadné a bavilo ma, že keď mi napadla taká blbosť ako – ako by asi vypadal Hulk ako Venom? Tak mi to v okamihu autori splnili a ponúkli mi s ním rovno poriadnu bitku a ja som sa na chvíľu cítil znovu ako malý chlapec, ktorý si skoro cvrkol od šťastia do gatí. Naozaj vydarená chlapčenská zábava, ktorej nechýbajú ani hlášky, záporáci sú poriadne hnusní a hrdinovia zasa sympatickí frajeri. Skvelé!

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 204

Väzba: Mäkká

Jazyk: Český

Scenár: Donny Cates

Kresba: Mark Bagley, Ryan Stegman

Preklad: Filip Drlík

Redakcia: Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová

Vydavateľstvo: CREW

5

Hodnotenie

Nemôžem inak, ale toto je naozaj naprostý masakr! Poriadna dávka akcie a súbojov vo vysokom tempe. Perfektná chlapčenská zábava plná hlášok, hnusných záporákov a sympatických hrdinov. K tomu si prirátajte dokonalú vizuálnu stránku od machra Ryana Stegmana a nie je o čom. Výborne som sa bavil a ak len trochu máte radi Spider-Mana či Venoma, určite si to dajte, mne to padlo veľmi dobre.

Autor – Rado