Mirka Andolfo je vychádzajúca komiksová hviezda. Táto šikovná autorka z talianskeho Neapola píše zaujímavé scenáre a dokáže si to aj sama kvalitne nakresliť. Získala už viacero ocenení a som veľmi rád, že Crew siahla práve po jej sérii Proti přírodě. Už dávnejšie ma táto séria zaujala svojou kresbou a aj námetom zvierat v ľudských úlohách. Podobných komiksov je u nás už viacero, kde sú miesto ľudí v hlavných úlohách zvieratá a správajú sa ako ľudia (antropomorfné zvieratá). Najznámejším komiksom s touto tematikou je Blacksad, ktorý je zatiaľ aj tým najlepším. Hlavná téma komiksu Proti přírodě je tá, že svet funguje hlavne podľa jedného zákona. Ten zákon hovorí o tom, že zvieratá sa môžu páriť len so zvieratami tej istej rasy. Ak je zákon porušený, hrozí poriadna pokuta alebo väzenie. V hlavnej úlohe máme prasničku Leslie, ktorá má v poslednej dobe veľmi živé erotické sny s bielym vlkom, ktoré sú síce poriadne vzrušujúce, ale sú aj proti zákonu a Leslie nechápe, kde sa každú noc berú.

Kým prvý diel (recenzia) sa postupne menil z ľahkej romantickej erotiky do temného detektívneho thrilleru, tak druhý diel je už čistý nadprirodzený thriller. Život našej hlavnej hrdinky, prasničky Leslie sa ocitol v troskách. V jej vnútri sa prebudila prapôvodná sila zlovoľného vlčieho boha a teraz je Leslie na úteku. V pätách je jej tajomná organizácia, ktorá sa jej chce zmocniť a využiť ju pre svoje nekalé úmysly. Osamelá, zúfalá a v neustálom nebezpečenstve sa musí Leslie vydať na cestu a nájsť vo svojom vnútri silu vzdorovať osudu. 

Jedná sa o fantasy thriller a aj keď by sa mohlo zdať, že séria obsahuje aj viac erotiky, nie je tomu úplne tak. Všetko to síce v prvom diely začínalo jemne eroticky, humorne a romanticky. No postupne sa to menilo čitateľovi pred očami a z lechtivej romantickej komédie sa stal temný thriller a prekvapivo pridáva druhý diel aj viac krvi a nejakú tú brutalitu. Mirka Andolfo napísala príbeh dostatočne pútavo a jediným väčším mínusom je to, že je to možno až príliš uponáhľané a krátke. Nabudúce totiž príde už finálny tretí diel, v ktorom sa celý tento príbeh ukončí. Čo mi príde rozhodne škoda, je to totiž zaujímavo rozohrané. Mirka to celé píše a kreslí sama a ide jej to naozaj dobre. Komiks má pekné farby, kresba je príjemná a aj ten scenár je dostatočne pútavý. Som naozaj rád, že si v Crew túto sériu všimli a začiatkom budúceho roka ju tu máme dokončenú. Som zvedavý na finále série.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 112

Väzba: Mäkká

Jazyk: český

Scenár: Mirka Andolfová

Kresba: Mirka Andolfová

Preklad: Denisa Streublová

Redakcia: Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal

Vydavateľstvo: CREW

 

 

4

Hodnotenie

Proti přírodě 2: Štvanice je už výrazne temnejší diel ako ten prvý. Šteklivú erotiku a humor nahradila temnota a brutalita a máme tu vlastne seriózny thriller. Mirka Andolfo to kreslí veľmi príjemne a dobre sa na to pozerá. Je preto škoda, že už nabudúce tu máme finále série, čo mi príde dosť uponáhľané.

Autor – Rado