Mirka Andolfo je vychádzajúca hviezda komiksového odvetvia. Táto šikovná autorka z talianskeho Neapola píše zaujímavé scenáre a dokáže si to aj sama kvalitne nakresliť. Získala už viacero ocenení a som veľmi rád, že Crew siahla práve po jej sérii Proti přírodě. Už dávnejšie ma táto séria zaujala svojou kresbou a aj námetom zvierat v ľudských úlohách. Podobných komiksov je u nás už viacero, kde sú miesto ľudí v hlavných úlohách zvieratá a správajú sa ako ľudia (antropomorfné zvieratá). Najznámejším komiksom s touto tematikou je Blacksad, ktorý je zatiaľ aj tým najlepším.

Hlavná téma komiksu Proti přírodě je tá, že svet funguje hlavne podľa jedného zákona. Ten zákon hovorí o tom, že zvieratá sa môžu páriť len so zvieratami tej istej rasy. Ak je zákon porušený, hrozí poriadna pokuta alebo väzenie. V hlavnej úlohe máme prasničku Leslie, ktorá má v poslednej dobe veľmi živé erotické sny s bielym vlkom, ktoré sú síce poriadne vzrušujúce, ale sú aj proti zákonu a Leslie nechápe, kde sa každú noc berú. Leslie bude mať za chvíľu 25 rokov a je najvyšší čas, aby si k sebe našla chlapa rovnakého druhu, teda poriadne prasa. To sa však Leslie vôbec nepáči, lebo väčšina chlapov rovnakého druhu je tučná a smradľavá. Žije so svojou kamoškou Trish a rozhodne sa, že to riskne a prihlási sa do reprodukčného programu, v ktorom každému nájdu jeho polovičku rovnakého druhu. Situácia sa však vymkne z pod kontroly a miesto lásky už pôjde o život.

Proti přírodě rozhodne dokáže svojím scenárom neraz prekvapiť a bol som veľmi milo prekvapený, aký spád udalosti v komikse nabrali. Všetko to začína pritom tak jemne eroticky, humorne a romanticky. No postupne sa to mení čitateľovi pred očami a z lechtivej romantickej komédie je temný thriller. Mirka Andolfo perfektne zvláda scenár, dialógy sú svieže, príbeh tajomný, zákonitosti sveta zaujímavé a postupne sa odhaľujú aj tie tajomstvá. Kvalitný scenár je podporený príjemnou kresbou, vďaka ktorej snáď zvieratá ešte nikdy neboli tak sexy. Aj keď sa môže zdať z obálok komiksu, ktorej tú alternatívnu nakreslil najväčšia legenda erotického komiksu Milo Manara, že sa jedná o komiks s výraznou dávkou erotiky, nie je tomu tak. Komiks rozhodne nie je pre deti, keďže sa tu vyskytujú nejaké tie nahotinky, ale erotickým komiksom by som to rozhodne nenazval. Jedná sa o thriller a ak by som ho mal porovnať s nejakým filmom, pravdepodobne by to bol Základný inštinkt, ktorý bol tiež v prvom rade detektívny príbeh, aj keď s väčšou dávkou erotiky. Prvý diel Proti přírodě rozhodne zaujal a správne navnadil. Som zvedavý, kam bude príbeh pokračovať a síce najväčším mínusom sú asi menej výrazné postavy, kde vyčnieva hlavne prsnatá prasnička Leslie, ale na tie ostatné človek rýchlo zabudne. Uvidíme, či sa to v ďalších dieloch zlepší, aj napriek tomu je to však dostatočne zaujímavý komiks. Séria má dokopy 3 diely.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 112

Väzba: Mäkká

Jazyk: český

Scenár: Mirka Andolfová

Kresba: Mirka Andolfová

Preklad: Denisa Streublová

Redakcia: Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Proti přírodě 01: Probuzení je kvalitný štart do série. Postupne sa mení z ľahkej romantickej erotiky do temného detektívneho thrilleru a scenár je plný prekvapivých udalostí. Príjemná kresba a farby len umocňujú celkovo dobrý dojem z prvého dielu. Som zvedavý na pokračovanie.

Autor – Rado