Séria Zaslíbená Země Nezemě je vo svete mangy megahit, ktorý predal od roku 2016 do roku 2020 celosvetovo viac ako 21 miliónov výtlačkov a chytil sa poriadne aj u nás. Patrí medzi najpredávanejšie české komiksy a pravidelne sa umiestňuje aj v rebríčku TOP10 najpredávanejších komiksov mesiaca od vydavateľstva Crew. Séria pokračuje štvrtým dielom a aký je? Udržuje si séria stále svoju kvalitu?

Odpoveď je áno, séria si stále udržuje svoju kvalitu a síce je ešte nejaký ten počet dielov pred nami a kvalita môže ísť ešte dole, zatiaľ sa tak nedeje. V októbri má vyjsť vo svete posledný, 20. diel manga série. Tak uvidíme, zatiaľ je séria dostatočne pútavá. Štvrtý diel sa zameriava hlavne na Normana, ktorý je ďalší na rade, ktorý má opustiť sirotinec Grace Field House a má byť obetovaný ľudožravým démonom. Emma a Ray vymýšľajú plán, ako to hlavnej vychovávateľke Isabelle prekazia a Normana zachránia.

Nebude to však samozrejme jednoduché a toto posolstvo sa nesie celým týmto dielom. Strach, emócie, beznádej, ale aj ochota bojovať, nevzdávať sa a presadiť svoj plán úteku. Aj napriek tomu, že je tento diel vlastne pomalší a takmer celý je zameraný na plánovanie a vyrovnávanie sa hlavných postáv s Normanovým odchodom, je to stále veľmi pútavé a dostatočne napínavé. Podobne ako pri minulých dieloch, aj tentokrát sa po malých kúskoch odhaľujú informácie o vonkajšom svete za múrmi sirotinca. Dozvieme sa, čo za tými múrmi naozaj je a rozhodne je to znovu pre mnohých čitateľov nemalé prekvapenie. Štvrtý diel neobsahuje takmer žiadnu akciu, ale druhá polovica je predsa len o čosi svižnejšia a obsahuje vydarené nápady v ,,šachovej partičke,, medzi vychovávateľkou Isabellou a deťmi, ktoré plánujú útek.

Kresba je podobne ako v minulých dieloch, dostatočne dynamická, Posuka Demizu kreslí veľmi kvalitne postavy a ich emócie a veľmi sa mi páči aj kompozícia postáv. Scenár sa pomaly posúva a síce som čakal, že štvrtý diel už bude vývojom príbehu niekde ďalej, nie je to pre mňa sklamanie, lebo je to stále dostatočne napínavé, postavy som si obľúbil a udalosti dokážu prekvapiť.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 192

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Scenár: Kaiu Shirai

Kresba: Posuka Demizu

Preklad: Anna Křivánková

Redakcia: Filip Gotfrid, Boris Hokr

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Zaslíbená Země Nezemě aj svojím štvrtým dielom dokazuje, že sa jedná o naozaj kvalitnú manga sériu. Sympatické postavy, prekvapivé momenty a napínavý dej sú hlavnými ťahákmi a mňa to zatiaľ veľmi baví.

Autor – Rado