Séria Zaslíbená Země Nezemě je vo svete mangy megahit, ktorý predal od roku 2016 do roku 2020 celosvetovo viac ako 21 miliónov výtlačkov a chytil sa poriadne aj u nás. Patrí medzi najpredávanejšie české komiksy a pravidelne sa umiestňuje aj v rebríčku TOP10 najpredávanejších komiksov mesiaca od vydavateľstva Crew. Séria pokračuje tretím dielom a aký je? Udržuje si séria nastolenú kvalitu?

JSTE TO NEJKVALITNĚJŠÍ JÍDLO…JAKÉ JSEM KDY VYPĚSTOVALA.

Tretí diel si ju udržuje a je to príjemne napínavé čítanie. Aj keď je tempo pomalšie a dosť sa tu tentokrát riešia vzťahy medzi deťmi v sirotinci. V sirotinci nastáva konflikt medzi Donom a Gildou, lebo im totiž Emma, Norman a Ray nepovedali celú pravdu o nepriaznivej a nebezpečnej situácii. Pravda je pre nich doslova šokujúca a musia sa s ňou vysporiadať. Do toho však vstupuje ambiciózna sestra Krone, ktorá už vie o plánoch na útek a chce sa deťmi dohodnúť. Nastáva však nečakaný zvrat a situácia sa výrazne zmení.

Síce je tretí diel možno až príliš ukecaný, udejú sa tu aj neočakávané veci v deji a mňa to veľmi potešilo. Je príjemné čítať niečo, pri čom nie je tak úplne jasné, ako to bude pokračovať a po scenáristickej stránke to dokáže poriadne prekvapiť svojim vývojom príbehu. V druhom diely bolo najviac šokujúcim odhalením, že Ray je vlastne zradca a donáša informácie hlavnej sestre (mamá) Isabelle, čo čakal asi málokto, aj keď Ray to hrá na obe strany a chce zo sirotinca rozhodne ujsť a naďalej pomáha partičke detí, len je výrazne opatrnejší. Páči sa mi, ako táto séria pracuje s odhaľovaním záhad svojho sveta, každým dielom sa čitateľ dozvie niečo nové, ale informácií je málo a otázok príliš veľa. Stále tu je obrovská zvedavosť, že ako to vlastne všetko funguje, odkiaľ sa zobrali démoni, kto necháva tajné správy deťom v knihách, čo sa vlastne deje za múrom sirotinca a ako celý ten svet vypadá? Toľko otázok 🙂

Zaslíbená Země Nezemě je zatiaľ kvalitnou sériou, je napínavá, hlavné postavy detí sú sympatické a tie záporné postavy sú zasa dostatočne tajomné a ide z nich rešpekt. Kniha končí znovu šokujúco a tak mi ostáva napísať na záver len to isté čo minule a to, že sa teším na ďalšiu časť.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 200

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Scenár: Kaiu Shirai

Kresba: Posuka Demizu

Preklad: Anna Křivánková

Redakcia: Filip Gotfrid, Boris Hokr

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Aj tretí diel si udržuje kvalitu a odohrá sa tu viacero napínavých a prekvapivých scén. Scenár dokáže pravidelne doslova svojím vývojom šokovať a stále ostáva veľa nezodpovedaných otázok.

Autor – Rado