Séria Zaslíbená Země Nezemě je vo svete mangy megahit, ktorý predal od roku 2016 do roku 2020 celosvetovo viac ako 21 miliónov výtlačkov a chytil sa poriadne aj u nás. Patrí medzi najpredávanejšie české komiksy a pravidelne sa umiestňuje aj v rebríčku TOP10 najpredávanejších komiksov mesiaca od vydavateľstva Crew. O to je to radostnejšie, že síce táto séria vyhrala vo fanúšikovskom hlasovaní nad kultovým Berserkom, no už tu vychádzajú obe tieto vydarené série.

UŽ NIKDY NENECHÁM MAMÁ VYHRÁT!

Príbeh sa odohráva v roku 2045 v sirotinci, v ktorom žije 38 detí, ktoré čakajú na adopciu. Hlavnými postavami sú Emma, Norman a Ray a sú to aj najstaršie a najmúdrejšie deti zo všetkých. Doteraz si žili v harmónii, radosti, láske a v šťastí čakali, kým si ich niekto adoptuje. Starala sa tam o nich vychovávateľka, ktorá k nim bola veľmi milá a mali ju všetci radi. Zistili však ohavnú pravdu! Ich sirotinec je vlastne farma na mäso pre démonov a tak začnú vymýšlať plán, ako z tejto smrteľnej pasce ujsť. Prvý diel priniesol množstvo šokujúcich odhalení a ešte väčší počet otázok na svet, v ktorom sa hrdinovia nachádzajú.

Druhý diel pokračuje priamo tam, kde ten prvý skončil a tak sa snažia hlavné postavy zistiť, ako by mohli zničiť sledovacie čipy, ktoré majú všetky deti v sirotinci a s nimi je útek kvôli sledovaciemu zariadeniu nemožný. Emma je plná entuziazmu a chce zachrániť úplne každé dieťa, s ktorým v sirotinci Grace Field vyrastala. Snaží sa preto pomocou hry na Babu zvýšiť fyzickú kondíciu detí a rozvinúť aj ich taktické myslenie. Do týchto hier sa však zapojí aj nová desivá sestra Krone, ktorá má vlastné ambície a chce odhaliť deti, ktoré plánujú útek čo najskôr a obsadiť tak miesto hlavnej opatrovateľky Isabelly. Norman a Ray sa na to snažia ísť s rozumom a vymýšľajú ako by sa mohli hlavných opatrovateliek zbaviť a Norman zistil, že majú medzi sebou aj nebezpečného špeha, ktorý donáša dôležité a tajné informácie o úteku hlavnej opatrovateľke. Odhalenie špeha bude poriadne prekvapenie!

Toto je zhrnutie druhého dielu, ktorý síce poľavuje, spomaľuje a nie je tak šokujúci ako diel prvý a ani sa tu neudeje toľko veľa vecí, ale príbeh je dostatočne pútavý a napínavý a tak ma čítanie bavilo. Stále prevláda veľká zvedavosť k tejto sérii a vo vzduchu ostáva stále obrovské množstvo nezodpovedaných otázok a som vážne zvedavý na odpovede.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 192

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Scenár: Kaiu Shirai

Kresba: Posuka Demizu

Preklad: Anna Křivánková

Redakcia: Filip Gotfrid, Boris Hokr

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Pokračovanie skvelého prvého dielu je síce o úroveň pomalšie a nových udalostí sa veľa neudeje, no aj napriek tomu je to napínavé čítanie. Obsahuje jedno poriadne prekvapivé odhalenie a aj vydarenú naháňačku s hnusnou opatrovateľkou Krone.

Autor – Rado