Séria Zaslíbená Země Nezemě je vo svete mangy megahit, ktorý predal od roku 2016 do roku 2020 celosvetovo viac ako 21 miliónov výtlačkov a chytil sa poriadne aj u nás. Patrí medzi najpredávanejšie české komiksy a pravidelne sa umiestňuje aj v rebríčku TOP10 najpredávanejších komiksov mesiaca od vydavateľstva Crew. Séria pokračuje dielom číslo 8, aký je?

Ray, Emma a ostatné deti utiekli zo Sirotinca Grace Field House, v ktorom by skôr alebo neskôr skončili ako potrava pre démonov. Po dlhom plánovaní sa im to teda podarilo, ale ani vonku za hradbami sirotinca to nebudú mať jednoduché. Práve naopak. Démoni sú im na stope a lesy sú nimi preplnené. Celkovo je fauna a flóra v divočine veľmi nebezpečná a nie je jednoduché sa svetom pohybovať. Ich plán bol dostať sa na dobre ukryté miesto, ktoré im odporučil tajomný pán Minerva. Deti sa ho vydali hľadať a šiesty diel skončil tým, že tento úkryt našli. Siedmy diel sa odohráva takmer celý práve v tomto úkryte, v ktorom ale býva jeden tajomný dospelák, ktorý nie je práve nadšený z prítomnosti toľkých detí. Emme, Rayovi a ostatným však tento úkryt nestačí a chcú nájsť Minervu a dozvedieť sa viac a preto sa vydajú ozbrojení do ďalšieho bodu na mape, kde by malo byť ďalšie skryté miesto, ktoré im nechal Minerva. Ray a Emma sa teda vydávajú do oblasti Goldy Pond, o ktorej však postava dospeláka hovorí ako o veľmi nebezpečnom mieste. Cesta je nebezpečná a plná hladných démonov a ako by to nestačilo, tak dospelák, ktorý ide s nimi s prezývkou Šéfik ich chce zlikvidovať. Emma je však unesená a ocitá sa v záhadnom malom mestečku, ktoré slúži ako lovisko pre démonov, ktorí tu potajomky lovia ľudí pre zábavu vždy, keď sa rozohrá hudba.

Po slabšom predošlom diely sa séria vracia znovu kvalitatívne o level vyššie. Síce to už nie je tak tajomné a znepokojivé ako prvé diely a už ani zďaleka si nekladiem toľko zvedavých otázok o svete plnom démonov, no je sympatické, že aj tentokrát sa znovu zmení prostredie a konečne sa aj niečo deje. Po siedmom diely, ktorý bol vyslovene uspávajúci, je aktuálny diel výrazne dynamickejší. Na scéne sa objaví veľmi veľký počet nových postáv. Doteraz pribúdali skôr po jednom či po dvoch a tu je ich vážne veľa. Je otázkou, nakoľko zásadné postavy to pre nasledujúci priebeh budú, ale v každom prípade je to svieži vietor do série. Potešia aj démoni, ktorí sú vlastne pytliaci a ľudí lovia nepovolene a tajne, aby o nich ostatní démoni nevedeli a presne pre tento účel slúži mestečko Goldy Pond. Po nudnom úkryte z minulého dielu sa jedná o znovu zaujímavé prostredie a som sám zvedavý, čo všetko sa tu ešte udeje.

Zaslíbená Země Nezemě je stále silnou manga sériou, pri ktorej sa vôbec nečudujem veľmi dobrým predajom. Autori totiž vedia ako zaujať a ako do príbehu vnášať zaujímavé prvky. Síce podľa mňa stratila táto séria na príťažlivej tajomnosti a už je viacero kariet jasných, no mám pocit, že ešte stále sú nejaké esá skryté v rukáve.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 192

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Scenár: Kaiu Shirai

Kresba: Posuka Demizu

Preklad: Anna Křivánková

Redakcia: Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Zaslíbená Země Nezemě 8 je po predošlej nudnej časti znovu diel dostatočne dynamický. Prekvapivo tu pribudne veľký počet nových postáv, či už na strane ľudí alebo démonov, odhalí sa doteraz nevidené miesto a aj napínavých scén je tu dostatok. Ja som spokojný a síce to už nie je tak príťažlivo tajomné ako prvé diely, dúfam, že ešte stále majú tvorcovia pripravených pár pekných prekvapení.

Autor – Rado