Séria Zaslíbená Země Nezemě je vo svete mangy megahit, ktorý predal od roku 2016 do roku 2020 celosvetovo viac ako 21 miliónov výtlačkov a chytil sa poriadne aj u nás. Patrí medzi najpredávanejšie české komiksy a pravidelne sa umiestňuje aj v rebríčku TOP10 najpredávanejších komiksov mesiaca od vydavateľstva Crew. Séria pokračuje šiestym dielom a aký je?

Ray, Emma a ostatné deti utiekli zo Sirotinca Grace Field, v ktorom by skôr alebo neskôr skončili ako potrava pre démonov. Po dlhom plánovaní sa im to teda podarilo, ale ani vonku za hradbami sirotinca to nebudú mať jednoduché. Práve naopak. Démoni sú im na stope a musia čeliť aj iným nástrahám podivného lesa. Kniha sa začína naháňačkou, kde démoni prenasledujú Raya, ktorý sa ich snaží odviesť čo najďalej od skupinky detí a tak uteká, čo mu sily stačia. Démoni ho však obkľúčia a on vysilený padá na zem, v poslednej chvíli ho zachráni zvláštny jazdec s kapucňou na ešte zvláštnejšom koňovi. Skupinka detí na čele s Emmou zasa stretáva zvláštne dievča s kapucňou, ktoré sa im snaží pomôcť. Kto sú títo zvláštni cudzinci? Chcú im pomôcť? Alebo ich chcú zjesť?

Šiesty diel si samozrejme udržuje kvalitu a číta sa stále dobre, jediné čo však na ňom výrazne zamrzí, je spomalenie tempa. Po úvodnej adrenalínovej naháňačke je zvyšok knihy celkom dosť ukecaný. Samozrejme je to stále zaujímavé, len tomu chýba tentokrát viac napätia. Dozvieme sa aj pravdu o fungovaní sveta a kde sa to naši detskí hlavní hrdinovia vlastne nachádzajú. Prekvapilo ma to a nečakal som takýto scenár. Som z toho mierne sklamaný, lebo som očakával nejaké lepšie vysvetlenie celej tejto situácie o chovaní malých detí ako potravy pre démonov. Čo už, snáď to nebude znak nejakej klesajúcej kvalitatívnej úrovne. Baví ma, že sa zmenilo prostredie príbehu, lebo sirotinec Grace Field House už bol okukaný a hrdinovia naďalej stopujú osobu s menom Minerva. Ja očakávam nejaké prekvapenie s tým záhadným pánom Minervom, očakávam nejaké nemilé prekvapenie. Uvidíme. Inak som vážne za túto sériu v tunajších končinách rád a teší ma, že sa jej po komerčnej stránke tak darí.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 200

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Scenár: Kaiu Shirai

Kresba: Posuka Demizu

Preklad: Anna Křivánková

Redakcia: Filip Gotfrid, Martin Kužel

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Zaslíbená Země Nezemě 6 si stále udržuje vysokú kvalitu série, aj keď tentokrát je to až príliš ukecané. Samozrejme sú tie informácie zaujímavé, konečne sa tu dozvieme o fungovaní sveta a čo sa vlastne stalo a prečo sú všade démoni. Po úvodnej adrenalínovej naháňačke sa však tempo spomalí na môj vkus až príliš. Uvidím, čo prinesie ďalšia kniha, zatiaľ hodnotenie nemením aj vďaka dvom vydareným novým postavám.

Autor – Rado