Kylotonn Games alebo v tomto prípade KT Racing štúdio sa lúči touto hrou s oficiálnou World Rally Championship (WRC) značkou a od roku 2023 bude mať licenciu skúsené štúdio Codemasters. Kylotonn však vytvoril prvú WRC hru v roku 2015 a odvtedy priniesli novú WRC hru do série takmer každý rok. WRC Generations je preto akousi ich rozlúčkou s touto značkou a rozlúčka je to naozaj parádna a má z ich hier zatiaľ najväčšie množstvo obsahu.

WRC Generations je vydareným mixom rally pretekania medzi úplnou arkádou a realistickejším jazdením. Je to taká zlatá stredná cesta a fanúšikovia by mali byť určite spokojní. Dočkáte sa tu všetkých 13 krajín zo svetového poháru, zastúpené sú všetky licencované autá aj spoločne s ich tímami. Je tu dokonca aj novinka v podobe kategórie áut s hybridnými motormi. Hra určite poteší tých, čo majú radi pekné a na detaily bohaté trate. Tu to tak je a je tu dostupných naozaj viacero variácií a zajazdíte si na rôznych miestach, v rozličnom počasí a pri rôznej viditeľnosti. Často sú podmienky pretekov rozdielne a auto sa chová tiež inak na asfalte ako na snehu. Budete si musieť na správanie auta na niektorých povrchoch zvyknúť a niekedy vám to dá určite zabrať. Niektoré rýchlostné skúšky sú totiž neúprosné a občas sa pri plnení poriadne zapotíte. Samotné preteky sú potom celkom veľká výzva, lebo nejaké nápomocné ukazovatele si tu zapnúť neviete a všetko je spravené tak, že ste nútení počúvať svojho parťáka, ktorý vám hovorí aká zákruta bude nasledovať. Nebudete počúvať? Pravdepodobne vyletíte z trate. Je to rozhodne výzva, ale tak to má byť. No pre tých, čo veľmi nemajú trpezlivosť to asi nebude.

Inak je pocit z jazdy skvelý a naozaj máte pocit, že jazdíte rally a nie len nejakú ľahkú arkádu. Naviac jednotlivé autá sú veľmi pekne spracované a dobre sa na ne pozerá, samozrejme trate mohli mať dynamickejšie okolie, ale to nie je až také podstatné, tu sa aj tak budete sústrediť hlavne na zákruty a udržanie vozidla na ceste. Hra obsahuje viacero režimov a na singleplayerové hranie je asi najzaujímavejšou kariéra. Začínate tu v najnižšej kategórii a postupne sa prepracujete vyššie. Hra je celkovo v kariére spracovaná tímovo a tak máte pohľad na celú budovu, kde máte jednotlivé zložky svojho tímu. Nájdete tu mechanikov, manažment, výskumníkov, štatistiky, kalendár udalostí, rebríčky a tak ďalej. V jednotlivých pretekoch zbierate skúsenosti, peniaze, zvyšujete morálku vášho tímu a vylepšujete si aj jednotlivé ukazovatele ako v RPG hrách. tu môžete zlepšovať rôzne bonusy ako viac morálky pre tím za víťazstvo, viac peňazí za víťazstvo, viac skúseností ak obsadíte pódium a rôzne iné. Je tu čo vylepšovať a rozhodne to dodáva celej kariére zaujímavý náboj. Prítomný je aj editor, v ktorom si viete poskladať vlastné auto. Ďalším režimom je jazda online, kde budete súperiť s ostatnými hráčmi sveta samostatne v pretekoch alebo potom si môžete vyskladať tím až ôsmich pretekárov a výsledky každého sa potom osobitne započítavajú do tímu. Je tu samozrejme aj voľný režim a teda len také jazdenie si ako chcete, s čím chcete a kde chcete. Pochváliť musím aj technické spracovanie, jasné, graficky sa to síce nechytá na tie najlepšie hry z pretekárskeho žánru ako Project Cars alebo Gran Turismo 7, no aj tak je grafika príjemná a niektoré trate sú veľmi pekné. Poteší aj príjemná hudba, ktorú budete počúvať popri klikaní v menu alebo pri klikaní v kariére.

Naozaj vydarený ročník, ktorý určite poteší všetkých fanúšikov rally hier. Pre začiatočníkov to však bude možno ťažšie ako by čakali, ale hráči majú predsa radi výzvy a ak máte chuť na rally, tak WRC Generations je v tejto kategórii naozaj kvalitný kúsok.

Oficiálna stránka hry. 

Hra vyšla na: PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X a Series S, Microsoft Windows.

Žáner: Rally preteky. 

Multiplayer: Áno

Hru vytvorili:

Ďakujeme.

  • 80%
    - 80%
80%

Hodnotenie

WRC Generations je zatiaľ najbohatším príspevkom do série WRC rally pretekov od štúdia Kylotonn. Je to ich vydarená rozlúčka s touto značkou a ak hľadáte vydarené rally preteky, ste na správnom mieste. Hra ponúka prepracovanú kariéru a príjemné technické spracovanie. Len sa pripravte na to, že ak ste začiatočník v tomto žánri, musíte byť vyzbrojený trpezlivosťou, tieto preteky sú totiž výzvou.

Autor – Rado