Vydavateľstvo Crew rozbieha nový projekt komiksov, pôjde o známe, kvalitné a zásadné komiksy najznámejších komiksových vesmírov a to Legendy Marvel a Legendy DC. Redakcia sa už vyjadrila, že čo zhruba môžeme zo začiatku očakávať. Kým v Legendách Marvelu to bude na hrdinov rôznorodejšie, v Legendách DC to bude hlavne o postave u nás veľmi populárneho Batmana. No uvidíme, s čím vydavateľstvo v najbližšej dobe príde. Ako štartovací komiks vyšiel Wolverine: Zrození o pôvode jednej z najobľúbenejších komiksových postáv.

Wolverine je celosvetovo veľmi populárnou postavou hlavne vďaka svojej drsnosti a aj vďaka hereckému predstaviteľovi vo filmoch. Hugh Jackman bol v tomto obrovskou trefou do čierneho a len málokto by chcel miesto neho niekoho iného. Výrazne túto postavu spopularizoval ešte v dobe, kedy bola slávna komiksová filmová éra len v začiatkoch. Rok 2000 bol v tomto vlastne prelomový a vďaka úspechu filmových Xmenov sa zmenilo mnohé a postupne sa začalo rodiť oveľa viac filmov s komiksovými postavami. Práve Wolverine bol na začiatku tejto cesty (keď nepočítame vydarených Batmanov zo začiatku 90. rokov). Jednalo sa však vždy aj v komiksoch a aj vo filmoch o dosť tajomnú a drsnú postavu, ktorej minulosť bola zahalená rúškom tajomstva. Tvorcovia si však povedali, že by bol dobrý nápad minulosť tejto postavy fanúšikom odhaliť aj keď to bolo dosť veľké riziko. V každom prípade sa to však podarilo a na Wolverinovu minulosť ide scenárista Paul Jenkins veľmi rafinovane a určite dokáže niektorými vecami prekvapiť.

KDYBY VÁS SKUTEČNĚ CHTĚL ZABÍT…BYLO BY IHNED PO VÁS.

Príbeh komiksu teda rozpráva o Wolverinovom zrodení, jeho ťažkom detstve o tom ako dostal svoje meno a aj o tom, ako sa menil jeho charakter a vyvíjali sa jeho schopnosti. Nechcem prezradzovať nič viac z deja, lebo to by som prezradil zaujímavé prekvapenie, s ktorým sa tvorcovia pohrali, ale v komikse vystupuje viacero postáv, ktoré mladého Logana ovplyvňovali. Po scenáristickej stránke sa jedná o veľmi svižný komiks, síce tu nie je až tak veľa akcie a dosť sa príbeh zameriava aj na vzťahy medzi postavami, vymyslené je to dobre a číta sa to veľmi príjemne. Poteší aj pekná kresba Andyho Kuberta, ktorá síce neobsahuje nejak výrazne pekné strany, ktoré by som si viackrát obzeral, ale ako celok pôsobí dobre. Pre fanúšikov Wolverina sa jedná určite o povinnosť a zaujať to do veľkej mieri môže aj ľudí, ktorí superhrdinov až tak nevyhľadávajú, je to totiž napísané dostatočne pútavo aj pre nich. Prekvapí aj drsnosť situácií v komikse, nikto sa tu totiž s nikým nemazná. Pevne verím, že sa tu objaví postupne viacero komiksov s touto skvelou postavou, veď už minulý rok Crew vydalo po rokoch parádny drsný príbeh Wolverine: Starej dobrej Logan, ktorý sa mi páčil ešte o niečo viac a určite si ho prečítajte.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 197

Väzba: Tvrdá

Jazyk: český

Scenár: Paul Jenkins

Kresba: Andy Kubert

Preklad: Martin D. Antonín, Filip Škába

Redakcia: Filip Gotfrid, Mirka Jarotková, Jiří Pavlovský

Vydavateľstvo: CREW

 

 

5

Hodnotenie

Silný a drsný príbeh o vzniku jednej z najobľúbenejších komiksových postáv. Svižný scenár, príjemná kresba a je tu vážne komiks, ktorý by si žiadny fanúšik nemal nechať ujsť.

Autor – Rado