Warhammer 40,000 je sci-fi fenomén, ktorý vznikol v roku 1987 ako stolná hra. Odvtedy si táto značka získala obrovskú popularitu naprieč všetkými možnými médiami. Vznikajú nové stolné hry, knihy, animované filmy, komiksy a aj počítačové hry. Jednou takou je aj taktická ťahová stratégia zo sveta Warhammer 40 000, v ktorej hráč ovláda jednotku kapituly Adeptus Astartes – Grey Knights. Bojovať budete samozrejme proti dobre známym silám Chaosu. Členovia tejto špeciálnej jednotky cestujú svojou vesmírnou loďou po planétach a čistia ich od jednotiek Chaosu. 

Hra má svojím štýlom hrania veľmi blízko k obľúbenej a dnes už aj kultovej hre X-COM. Daemonhunters je rozdelený do dvoch častí a to taktickej a strategickej. V strategickej časti vás čaká starostlivosť a vylepšovanie mobilnej základne vo forme útočného krížnika „The Baleful Edict“, v ktorom budete budovať nové krídla, skúmať nepriateľské zbrane a samozrejme celý krížnik rôzne vylepšovať. V taktickej časti sa hra odohráva na ťahy a hráč má k dispozícii štyroch mariňákov. Keď ste na ťahu, môžete s mariňákom buď pohybovať, útočiť alebo využiť špeciálnu schopnosť. Máte tri akčné body a keď ich miniete, na rad ide súper, teda počítač. Hru vám sťažuje aj Warp Surge, čo znamená, že keď dosiahne tento ukazovateľ 100%, tak sa na mape udeje niečo vo váš neprospech. Napríklad dostanú nepriatelia posily, zmutujú a sú silnejší alebo sa zmení terén a je pre vás nebezpečnejší a podobne. Proti vám budú stáť v bojoch rôzne monštrá Chaosu. V samotných bojoch vidíte dianie z vtáčej perspektívy, aby ste videli bojové pole pekne takticky a mali prehľad, ale potom v samotných bitkách keď útočíte na nepriateľa sa kamera prepne na blízko a vidíte tak detailne prepracované jednotky či už vaše alebo rôzne monštrá Chaosu. Dostupné sú aj vydarené a krvavé exekúcie. 

Hlavnými hrdinami tejto hry sú geneticky upravení bojovníci z kapituly Šedých rytierov (Grey Knights), ktorí ako jediní z radov Vesmírnych mariňákov disponujú schopnosťou kontroly mágie. To z nich robí ideálnych bojovníkov proti démonickým monštrám snažiacim sa rozšíriť tajomný vírus medzi všetko živé, čo im nemožno dovoliť. Hlavnú postavu inak nahovoril známy herec, ale aj režisér Andy Serkis, ktorý je najznámejší asi z Pána prsteňov, kde si ,,zahral,, Gluma. Nahovoril tu postavu Grandmaster Vardan Kai. Zaujímavé na hre je aj to, že si môžete svojich mariňákov poriadne vypiplať a upraviť. K dispozícii máte niekoľko povolaní rytierov, každé s iným zameraním a stromom schopností, ktoré si môžete upraviť podľa vlastného výberu. Základné štyri sú Apothecary (bojový medik), Interceptor (menej obrnený, rýchly pohyb, zbrane na blízko), Purgator (ťažké zbrane), Justicar (dobre obrnený, pomalší ale silnejší). Potom sú prítomné aj ďalšie pokročilé povolania. Po grafickej stránke vypadá hra dostatočne dobre a jednotlivé mapy na planétach sú plné rôznych detailov. Zo začiatku je celkovo tých informácií na hráča veľa, ale keď tomu dáte čas, určite si zvyknete. Multiplayer hra žiadny neobsahuje, čo je možno aj škoda, lebo konfrontácie s inými hráčmi by boli zaujímavé, ale takto je aspoň dostatočne prepracovaná kampaň pre jedného.

Oficiálna stránka hry. 

Hra vyšla na: PC.

Žáner: 3D taktická ťahová stratégia.

Multiplayer: Nie.

Hru vydali:

 

  • 80%
    - 80%
80%

Hodnotenie

3D ťahová taktická stratégia z prostredia obľúbeného Warhammeru 40,000. Široké možnosti úpravy vašich mariňákov a vesmírnej lode potešia, dobre zvládnutá je aj kampaň a celkovo taktické ťahové súboje. Pre fanúšikov tohto sveta a ťahových stratégií rozhodne povinnosť.

Autor – Rado