Warcraft je fenomén čo sa týka hier a je tu s nami už od roku 1994. Odvtedy si získaval stále väčšiu popularitu, ktorá vyvrcholila s online RPG pre viacerých hráčov v roku 2004. Množstvo hráčov, veľká obľúbenosť a jedna z mála hier, ktorá sa stala celosvetovo známa a svoj fantasy svet rozšírila aj do iných médií. Vyšlo viacero kníh, komiksov a dokonca vznikol v roku 2016 aj vysokorozpočtový (rozpočet obrovských $160,000,000) hollywoodsky film. Tam sa však séria zarezala, lebo na to v USA takmer nikto nechodil a síce vo svete film zarobil slušné peniaze, zatiaľ sa nik nerozhodol v sérii pokračovať. Komiksy zo sveta Warcraftu už u nás začali vychádzať v roku 2007 vďaka nakladateľstvu Alpress. V roku 2011 tu vyšiel prvý komiks od Crew a to World of Warcraft: Ashbringer a Crew vo vydávaní komiksov z tohto obľúbeného herného fantasy sveta vydáva aj naďalej.

Najvydarenejšia hláška komiksu:

TY PALIČATÝ MEZKU…NE ŽE MI TU UMŘEŠ…!!!

A-ASPOŇ SE UŽ…NEBUDU M-MUSET…DÍVAT NA T-TVÚJ…Š-ŠKAREDEJ KSICHT.

Warcraft: Legendy 1 sú špeciálnym komiksom, ktorý pripomína mangu svojou čiernobielou kresbou, svojím rozmerom a aj štýlom kresby a autormi. V každom prípade sa však jedná o zaujímavý komiks, ktorý obsahuje 4 poviedky a každá má iných autorov. Poviedky sú rozprávané z pozície Hordy a aj Aliancie. Jedná sa predovšetkým o skvelý komiks pre fanúšikov tohto sveta. Prvá poviedka s názvom Padlý je najkratšia a aj najhoršia. Hlavnou postavou je Trag Highmountain, ktorý je pre fanúšikov určite známou postavou, no príbeh dopláca hlavne na svoju krátkosť a neprehľadnú kresbu v postavách. Druhým príbehom je Cesta a u mňa sa jedná o najlepšiu poviedku celého komiksu. Vydarila sa kresba od Mi-Young No, ale aj scenár od Troya Lewtera. Príbeh rozpráva o farmárskej rodinke, ktorá má málo peňazí a tak sa rozhodne otec odcestovať s armádou a ukázať im cestu do tábora, následne však s nimi ide aj ďalej do boja kvôli vidine peňazí. Poviedka má dobre napísané klasické charaktery, má spád a má aj vydarený pochmúrny koniec. K tomu kvalitná manga kresba. Treťou poviedkou je Jak získat přátele a hlavnou postavou je gnóm Lazlo Grindwidget a jedná sa skôr o humorný a milý príbeh, ktorý rozpráva o malom gnómovi, z ktorého si všetci robia srandu, nemajú ho radi a nerešpektujú ho, ale čo ak by práve on porazil obávaného trolla? Je to príjemné a bavil som sa. Poslednou poviedkou je Poctivá živnost a tiež tu musím pochváliť vydarený scenár znovu od Troya Lewtera, ktorý píše tie príbehy s ponaučením, trochu sa pri nich zamyslíte, ale dočkáte sa aj bojov a zaujímavých udalostí. Tu je hlavnou postavou kováč Nori Blackfinger, pre ktorého je jeho práca viac ako jeho syn a neskôr to oľutuje, ale už je neskoro. 

Celkovo vydarený komiks, ktorý má jednu slabú a tri veľmi dobré poviedky. Fanúšikovia tohto herného sveta budú určite spokojní. Pre mňa príjemné prekvapenie.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 172

Väzba: Mäkká

Jazyk: český

Scenár: Dan Jolley, Richard A. Knaak, Troy Lewter, Mike Wellman

Kresba: Jae-Hwan Kim, Nam Kim, Mi-Young No, Carlos Olivares

Preklad: Zuzana Komprdová

Redakcia: Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Hlavne si nevšímajte hneď tú prvú poviedku komiksu. Tá je najslabšia, ostatné už sú výrazne lepšie a celkový dojem ťahajú nahor. Celkovo je to ideálny komiks pre fanúšikov Warcraftu, ale spokojní by mohli byť aj čitatelia, ktorý hľadajú kvalitné fantasy poviedky a nevadí im štýl kresby podobný mange.

Autor – Rado