Venom bol vždy najpopulárnejším protivníkom Spider-Mana a v roku 2018 dostal tento antihrdina aj vlastný film v hlavnej úlohe s Tomom Hardym. Nikto tomu filmu poriadne neveril, no nakoniec zarobil v kinách cez 850 miliónov dolárov a úspešné bolo aj pokračovanie z roku 2021. Postava Eddieho Brocka, ktorú posadne mimozemský symbiont Venom boduje hlavne u mladého publika. Jednoduchá akčná zábava a časté naťahovačky Eddieho a Venoma publikum baví a filmy boli veľmi úspešné. V Crew sa rozhodli, že toho využijú a odštartujú tu Venomovu vlastnú sériu. Naviac tú novú a kvalitnú od scenáristu Donnyho Catesa. U mňa táto séria zatiaľ zabodovala a jej akčný scenár ma baví. Naviac sa mi veľmi páči aj kresba od Ryana Stegmana, ktorý má síce v aktuálnom štvrtom diely pauzu, ale inak do tejto série pravidelne prispieva.

Už tu máme teda štvrtý diel tejto série a som za ňu vážne rád. Síce ma tretí diel po tých predošlých trochu sklamal, nemám totiž veľmi v obľube komiksy, v ktorých je viacero rôznych príbehov a stále sa menia kresliči. Štvrtý diel s názvom Carnage sa však vracia k hlavnému príbehu a vracia sa v ňom nebezpečný Venomov protivník Carnage. Naviac hrozí veľké nebezpečenstvo malému Dylanovi, ktorý je synom Eddieho Brocka a teda aj Venoma. Carnage si vytvoril veľkú a poriadne silnú armádu, ktorá pustoší ulice mesta New York…

Jednoducho ma táto séria baví. Scenár od Donnyho Catesa je dostatočne vynaliezavý a prináša zaujímavé udalosti a monštrá. Neustále sa tu niečo deje, na scénu prichádzajú nové postavy, noví hrdinovia a symbionti sú veľmi zaujímaví aj vizuálne. Celý tento diel je v podstate hlavnou postavou malý Dylan a Venom je odsunutý na druhú koľaj. Nič to však neberie na pútavosti tohto komiksu. Dylan si totiž nebude mať čas ani vydýchnuť a neustále mu bude hroziť nejaké nebezpečenstvo.  Venomove udalosti v tom istom čase sú znázornené v komikse Carnage: Naprostý masakr, ktorý v Crew vydali o necelý mesiac neskôr. Teším sa na pokračovanie. 

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 112

Väzba: Mäkká

Jazyk: Český

Scenár: Donny Cates

Kresba: Zé Carlos, Iban Coello, Juan Gedeon

Preklad: Filip Drlík

Redakcia: Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Venom od Donnyho Catesa ma zatiaľ baví. V sérii je zatiaľ dostatok zaujímavých nápadov, hnusných monštier a nechýba ani fajn akcia. Štvrtý diel sa zameriava hlavne na malého Dylana, ktorý je Eddieho/Venomov syn a neustále mu bude hroziť nejaké nebezpečenstvo. Venom je tentokrát odsunutý na druhú koľaj, ale je to aj napriek tomu fajn osvieženie a celá zápletka okolo Dylana je dobre vymyslená.

Autor – Rado