Venom bol vždy najpopulárnejším protivníkom Spider-Mana a v roku 2018 dostal tento antihrdina aj vlastný film v hlavnej úlohe s Tomom Hardym. Nikto tomu filmu poriadne neveril, no nakoniec zarobil v kinách cez 850 miliónov dolárov. V momente bolo schválené pokračovanie, ktoré prišlo v roku 2021, hlavným protivníkom bol Carnage a celosvetovo zarobilo cez 500 miliónov dolárov. Síce menej, ale za to mohla hlavne korona, ktorá bola v tej dobre ešte rozlezená po svete a ľudia tak úplne ešte do kina nechodili. Venom sa však stal aj napriek svojim slabým scenárom obľúbenou filmovou sériou a určite sa dočkáme čoskoro ďalšieho filmu. Postava Eddieho Brocka, ktorú posadne mimozemský symbiont Venom bodovala hlavne u mladého publika. Jednoduchá akčná zábava a časté naťahovačky Eddieho a Venoma publikum bavilo. V Crew si úspechu všimli a tak koncom roka 2021 odštartovali Venomovu vlastnú sériu.

Autorom scenára je Donny Cates, ktorý je na našom trhu známy hlavne sériou Doctor Strange, ktorú šiestym dielom prebral od obľúbeného Jasona Aarona. Musím povedať, že zatiaľ sú scenáre od Catesa veľmi zaujímavé a hlavne prvý diel Venoma s názvom Rex mi doslova vyrazil svojou kvalitou dych. Jednalo sa o perfektný komiks, ktorý mal dobrý scenár, kvalitného záporáka a perfektnú kresbu. Veľmi som sa tešil na pokračovanie a možno aj preto nie som až tak nadšený ako pri prvom diely, ktorý ma prekvapil. Tu už som mal veľmi vysoké očakávania. Príbeh je tentokrát úplne iný ako v prvom diely. Ten bol akčný a plný súbojov, tu je to výrazne zamerané na psychológiu postáv a Eddie tu odkrýva rodinné tajomstvá a skúša, aké je to žiť bez Venoma. 

Tak najskôr musím poznamenať, že kresba je aj naďalej skvelá a u mňa sa jedná o momentálne najlepšie kreslený superhrdinský komiks, aký u nás momentálne vychádza a nie je tak veľa superhrdinských komiksov ani z minulosti, ktoré by sa mu dokázali kvalitou kresby rovnať. To prosím pekne je tu tentokrát viacero kresličov a už to nekreslí len Ryan Stegman sám, ako pri prvom diely a vôbec mi to nevadilo, lebo aj Joshua Cassara a Iban Coello kreslia veľmi kvalitne. Príbeh ma však tak úplne nedostal a čakal som naozaj trošku viac, ako len rodinné tajomstvá a tichú domácnosť bez Venoma. Samozrejme je to pútavé, zahráva sa to s minulosťou a so spomienkami hlavnej postavy a celé sa to tentokrát drží oproti epickej jednotke prekvapivo pri zemi a je to celé psychologické, emotívne a civilné. Stále je to veľmi vysoká úroveň kvality a som spokojný, len som bol po veľkolepom prvom diely zaskočený, že je to tentokrát také komorné.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 136

Väzba: Brožovaná/Mäkká

Jazyk: český

Scenár: Donny Cates

Kresba: Joshua Cassara, Iban Coello, Ryan Stegman

Farby: Rainier Beredo (Rain), Frank Martin Jr., Andres Mossa

Preklad: Filip Drlík

Redakcia: Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Výrazne komornejšie ako veľkolepý prvý diel. Ten bol plný epickej akcie, tu je to skôr zamerané na psychológiu a minulosť postáv. Aj samotného Venoma je tu menej ako by ste možno čakali. Napriek tomu je to však po scenáristickej stránke stále vysoká kvalita, komiks baví aj keď je tu minimum akcie a kresba je perfektná aj napriek tomu, že to tentokrát nekreslí Ryan Stegman sám.

Autor – Rado