Venom bol vždy najpopulárnejším protivníkom Spider-Mana a v roku 2018 dostal konečne vlastný film v hlavnej úlohe s Tomom Hardym. Nikto tomu filmu poriadne neveril, no nakoniec zarobil v kinách poriadny balík. Postava Eddieho Brocka, ktorú posadne mimozemský symbiont Venom bodovala hlavne u mladého publika. Jednoduchá akčná zábava a časté naťahovačky Eddieho a Venoma o to, koho vlastne Venom môže zožrať a koho nie divákov bavili. V podstate bolo okamžite rozhodnuté, že film dostane pokračovanie, v ktorom sa objaví Carnage. Aj dvojka bola v kinách minulý rok napriek koronavírusu úspešná, aj keď po kvalitatívnej stránke sa to veľmi nezlepšilo, ale jednoduchšia zábava zaberala aj naďalej.  V Crew si úspechu všimli a tak prinášajú svoju prvú sériu s týmto obľúbeným zubatým monštrom.

Najvydarenejšia hláška komiksu:

 

PROKAŽ MI LASKAVOST REXI. POJĎME NEJDŘÍV ZABÍT TOHO DRAKA OVLÁDANÝHO STAROBYLÝM BOHEM A PAK SI MÚŽEŠ DÁL HRÁT NA TERAPEUTA, JO?

Aj keď je Venom 1: Rex prvým dielom série, veľmi sympaticky ukáže udalosti, ktoré predchádzali spojeniu Eddieho a Venoma v rýchlosti na dvoch stranách a tak je čitateľ rovno hodený do diania a nemusíme si prechádzať už dobre známym úvodom tejto postavy. Scenárista Donny Cates s tým už počíta, že postavu Venoma a Eddieho poznáte a zhruba viete čo sa vlastne stalo. Predošlé udalosti sú však aj popísané v krátkosti hneď na prvej strane. Potom už nasleduje pohľad do minulosti a zistíme, že je s Venomom niečo v neporiadku, tento zubatý mimozemšťan má totiž nočné mory a celkovo sa stáva Venom nekontrolovateľný a mení aj svoj výzor. Postupne prídu na to, že je za tým najmocnejší nepriateľ, s akým sa kedy stretli a Venoma chce získať a vtiahnuť do seba, v boji s týmto nepriateľom budú potrebovať pomoc od samotného Spider-Mana v podaní Milesa Moralesa.

Skvelé! Nečakal som to, ale úvod do tejto série od Donnyho Catesa je perfektný. Má to fajn postavy, Venom a aj Eddie Brock to ťahajú a vydarili sa aj tie vedľajšie v podaní záhadného Rexa a prekvapil aj Miles Morales. Samozrejme každý dobrý superhrdinský komiks potrebuje aj kvalitného superzáporáka a ten tunajší vzbudzuje poriadny rešpekt. Len jeho predstavovanie kto vlastne je a odkiaľ pochádza mohlo byť aj o pár strán kratšie. Veľmi sa vydaril nápad spojenia síl Milesa Moralesa a Venoma v boji proti zlu, k tomu dostane Venom aj nové schopnosti a ku koncu už výzorom vypadá ako keby sme sa preniesli do komiksovej série Spawn. Okrem scenára sa vydarila aj kresba Ryana Stegmana, ktorá patrí celkovo k tým najlepším, čo som v superhrdinských komiksoch vôbec videl, aj keď je možno občas až príliš tmavá, za čo už ale môže Frank Martin Jr. ktorý komiks vyfarboval. Úvod do série ako hrom a ja len dúfam, že tá kvalita vydrží aj v ďalších dieloch a dúfam, že Ryan Stegman to bude kresliť čo najčastejšie. Ak máte radi Venoma, momentálne je to s ním jednoznačne najlepší komiks, aký si môžete kúpiť a vďaka Crew za vydanie.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 148

Väzba: Brožovaná/Mäkká

Jazyk: český

Scenár: Donny Cates

Kresba: Ryan Stegman

Farby: Frank Martin Jr.

Preklad: Filip Drlík

Redakcia: Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová

Vydavateľstvo: CREW

5

Hodnotenie

Veľké prekvapenie, až takto dobré som to totiž nečakal! Jeden z najlepších úvodov do superhrdinských sérií a ja len dúfam, že si túto kvalitu séria zachová. Skvelá kresba a svižný scenár a ja musím dať plné hodnotenie.

Autor – Rado