Apogee je herná vývojárska firma z USA založená v roku 1987. Preslávili sa predovšetkým FPS hrami v 90. rokoch ako napríklad sériou Duke Nukem, ktorej prvé dva diely sú plošinovky a poriadny úspech a status kultu dosiahla značka až tretím dielom s názvom Duke Nukem 3D. Hru ale vydali pod značkou 3D Realms, ktoré však bolo ich hernou divíziou. Vydali aj známu FPS Rise of The Triad. Väz im však zlomilo hlavne pokračovanie Duke Nukem série s názvom Duke Nukem Forever, ktoré sa vyvíjalo niekoľko rokov a v tomto projekte sa utopilo nehorázne množstvo peňazí. Hra samotná pod nimi nikdy nevyšla. Od roku 2008 sa firma zameriavala na mobilné hry.

Turbo Overkill je preto v podstate ich veľkým návratom na FPS scénu. Aj keď sa jedná o hru, ktorá viditeľne nemala veľký rozpočet, no aj napriek tomu je jej celková štylizácia príjemne retro ladená. Hra je momentálne v early access (predbežný prístup) na Steame. Momentálne informácie od vývojárov z Trigger Happy Interactive sú také, že by mala byť hra hotová do začiatku roku 2023. Hra momentálne obsahuje celú prvú epizódu a vývojári plánujú ešte ďalšie dve. Momentálne je v prvej epizóde zahrnutých 8 levelov a 8 skrytých odomknuteľných levelov, 6 zbraní, ktoré postupne nachádzate a 14 typov nepriateľov, ktorých budete musieť rozstrieľať. K tomu si hru môžete skúsiť v 5 rôznych obťažnostiach. Hra by mala obsahovať po vydaní aj podporu móderskej komunity.

Hra sa odohráva v cyberpunkovom prostredí a je poriadne divoká tak ako si to pri FPS hrách z 90. rokov pamätáme. Pohyb je veľmi rýchly, k tomu má vaša postava jednu nohu geneticky upravenú a má tam motorovú pílu, ktorá je efektná hlavne pri sklzoch pri ktorých môžete nepriateľov porcovať. Začínate s dvoma pištoľami, ďalej nachádzate brokovnicu, potom dva laserové samopaly, neskôr guľomet a tak ďalej. Nepriateľov je veľa a tak sa budete musieť poriadne obracať a strieľať čo najpresnejšie. Prostredia sú situované do rôznych častí futuristického mesta a tak tu máme rôzne továrne, strechy budov, stoky a tak podobne. Vašu postavu si môžete vo všade prítomných automatoch vylepšovať a aj zbrane môžu mať dva režimy paľby. Zatiaľ je hra dostatočne zábavná, zo strieľania do nepriateľov a zo zbraní mám dobrý pocit a teším sa na plnú verziu. Ak máte chuť na poriadne divokú FPS, určite hru skúste.

Hra má aj momentálne veľmi peknú cenu 16,79€. Ak vás hra zaujala, neváhajte, lebo cena sa neskôr zvýši.

Oficiálna Steam stránka hry.

Hra zatiaľ vyšla na: PC.

Žáner: FPS.

Multiplayer: Nie.