Komiks obsahuje dva príbehy. Prvý je o Thorovi, ktorý vstal z mŕtvych a síce má miesto jednej ruky zlatú protézu a chýba mu aj jeho kladivo Mjölnir, stále je to ten starý dobrý Thor akého poznáme a miesto jedného kladiva ich má tentokrát stovky a síce nie sú tak silné, rozbiť držku zlosynom dokážu. Thor sa snaží pozbierať stratené artefakty a ukončiť vojnu s temným elfom Malekithom, ktorý chce dobiť všetky svety. Thor sa stretáva s bratom Lokim, ktorý ho prenesie do Niflheimu, krajiny ľadu, vojny a smrti. To mu má pomôcť vyhrať vojnu proti temnému elfovi. Thor sa tu stretáva so všetkými svojimi bratmi a pridá sa k tomu ešte Bohyňa mŕtvych Hela, Thorov vlčí synovec Fenri, Thorov pes Thori a veľa iných. Čaká ich tu boj proti kráľovne ohorkov. Druhý príbeh rozpráva o starom jednookom Thorovi, ktorý čistí vesmír a snaží sa prísť na to, prečo vesmír umiera. Stretáva sa tu so starým Loganom alebo ak chcete s Wolverinom a spolu si dajú poriadne cez papule aby zistili, že ich čaká oveľa horší nepriateľ a to Doctor Doom.

Scenáristom komiksu je momentálne jeden z najobľúbenejších svetových autorov a to Jason Aaron, od ktorého tu už toho u nás vyšlo viac. Za zmienku stojí rozhodne veľmi vydarená séria z indiánskej rezervácie plnej násilia s názvom Skalpy. Je to oceňovaná séria a podľa viacerých rebríčkov patrí k tým najkvalitnejším komiksovým sériám. Okrem toho u nás vychádzajú od Jasona Aarona aj Avengers alebo Doctor Strange. Aaron rozohral s Thorom zaujímavý, ale v podstate priemerný príbeh, ktorý dopláca aj na to, že ho tu Crew vydala bez predošlých komiksov so ženou v úlohe Thora, ktoré síce nepatria priamo k tejto sérii, ale do viacerých udalostí vnášajú svetlo. Scenár oboch príbehov nie je nič extra. Ten prvý je vlastne zábavná tímovka, kde je hlavnou hviezdou Thorov pes Thori, ktorý hláškuje a vždy keď je na scéne tak som mal úsmev na tvári a ten druhý príbeh je vlastne len bitkou, ale bitkou dostatočne pútavou hlavne kvôli hlavným aktérom. V scenári tu Aarona necítiť a vlastne by za tým mohol byť podľa kvality hocikto. Aj napriek tomu to však nie je napísané zle a rozhodne to dokáže zabaviť. Za kresbu môžu dvaja chlapíci a to za prvý príbeh Michael Del Mundo, ktorý to kreslí dosť svojským štýlom a nemusí sa to páčiť každému. Ja som s tým mal tiež trochu problém a niektoré strany sa mi páčili viac, iné zasa menej. Druhý príbeh kreslil Christian Ward a viac sa mi páčila jeho robota aj kvôli lepšej prehľadnosti a aj kvôli krajším farbám. Celkovo je to kreslené dosť štýlovo a niekomu to sadne viac, inému zasa menej.

A PAK THORI ZAMORDUJE TOHOHLE! A PAK THORI ZAMORDUJE TAMTOHO! A PAK THORI ZAMORDUJE TOHOHLE JEŠTĚ JEDNOU! KAŽDÝ BUDE ZAMORDOVANÝ!

Ak máte radi Thora, Lokiho a Wolverina, tak komiks Thor 01: Bůh hromu znovuzrozený určite skúste.  Pre mňa je to tak trochu rozporuplný komiks. Na jednej strane som sa pri čítaní bavil, ale čakal som lepší príbeh a štýlová kresba ma občas tiež pri čítaní vyrušovala.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa. KUPUJTE TU

 

Počet strán: 156

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Scenár: Jason Aaron

Kresba: Michael Del Mundo, Christian Ward

Preklad: Kateřina Tichá

Redakcia: Jana Balharová, Filip Gotfrid

Vydavateľstvo: CREW

3

Summary

Od Jasona Aarona som po scenáristickej stránke očakával viac, ale jeho scenár je aj napriek tomu dostatočne zábavný a rozhodne nenudí. Som zvedavý, ako to slávny scenárista rozohrá v pokračovaní. Veľmi osobité je to však hlavne s kresbou, ktorá nemusí sadnúť každému.

Autor – Rado