Bola len otázka času, kedy sa slávny hororový film dostane aj do herného spracovania. Predsa len už v tomto žánri hororových multiplayerových hier došlo v roku 2017 už aj na slávny Friday the 13th (Piatok trinásteho) alebo na Predator: Hunting Grounds (Predátora). Všetko to odštartoval masívny úspech hry Dead by Daylight z roku 2016, ktorý je hrávaný ešte stále aj dnes vďaka častým updatom. Celkový peak na Steame je viac ako 100 000 hráčov naraz, čo je jednoducho parádne číslo a ešte aj dnes hrá hru viac ako 35 000 hráčov. Čo len dokazuje, že tento žáner multiplayeroviek, (kde hráte buď ako korisť, ktorá sa snaží ujsť alebo ako zabijak, ktorý sa snaží korisť zabiť) je veľmi populárny. Friday the 13th mal na Steame len cez 16 000 hráčov naraz, čo je však aj tak pekné, no tvorcovia mali súdne spory s vlastníkmi práv a nakoniec musela byť hra zrušená. Aj preto došlo na The Texas Chain Saw Massacre, ktorý je od toho istého vydavateľa a to Gun Interactive. Hra je na Steame populárna a najviac ju hralo viac ako 17 000 hráčov pri štarte, čo nie je vôbec zlé. Momentálne má cez 7 000 hráčov a síce to na podobnú popularitu ako má Dead by Daylight naozaj nevypadá, aj napriek tomu však možno komunita pri hre vydrží. Uvidíme.

Celkovo sa jedná o slávnu značku v hororovom filmovom žánri, kde najslávnejší prvý kultový film vznikol ešte v roku 1974 a stále sa k tejto sérii tvorcovia vracajú. Posledný film vznikol v roku 2022 a celkovo už za tie roky vzniklo nejakých 8 filmov. Samozrejme sa vždy nejednalo o pokračovania, ale aj o remaky a podobne. Vývojári preto mali pri tvorbe hry z čoho čerpať, či už sa jedná o postavy, scénky či prostredia. Všetko je to samozrejme filmami inšpirované. Väčšina podobných hier funguje na princípe 1 vs 4, čo znamená jeden vrah a štyria zajatci, ktorí sa snažia zachrániť. Hra funguje na princípe rodiny a teda vrahov je viac a zahrať si tak môžete za ikonické postavy filmovej série ako Leatherface, Cook alebo Hitchhiker, ale aj za nové. Na strane vrahov je potrebná väčšia spolupráca ako na strane obetí, ktorých je tiež viac. Každý vraj má iné schopnosti a kým napríklad Leatherface s motorovou pílou dokáže ničiť rôzne prekážky, taký Johnny (nová postava) dokáže korisť dobre stopovať. Spolupráca na tejto strane je viac potrebná a hlavne komunikácia dosť pomôže, inak sú samozrejme vrahovia v jemnej výhode, predsa len majú zbrane a ide im len o nájdenie koristí. Na strane zajatcov je to už zložitejšie, ak máte radi adrenalín, je to pre vás to pravé, ale pripravte sa na to, že je tu potrebný naozajstný stealth postup a nemôžete teda pobehovať sem a tam ako v Dead by Daylight, za prvé sú vaše postavy zranené a ich pohyb nie je taký rýchly a za druhé sa vám míňa stamina a teda behať toľko nemôžete. Je potrebný tichý postup, prehľadávanie prostredia, zbieranie dôležitých predmetov a postupné nájdenie východu, ktorých je viac.

Z hrania som mal dobrý pocit a celkovo má hra dobrú hororovú atmosféru hlavne na strane obetí samozrejme. Na strane vrahov je však hra tiež dostatočne zábavná a naháňanie obetí zabaví aj vďaka extrémne brutálnym vraždám, v ktorých svoje obete poriadne zmasakrujete. Celkovo sa rýchlo našli aj samotné hry, za čo vďačíme hlavne momentálne popularite hry, ktorá snáď vydrží čo najdlhšie. Hra je pomalšia ako už spomenutá slávna hra Dead by Daylight a tu vedie úspech len cez pomalý a tichý postup ďalej. Graficky je hra v poriadku a hororových fanúšikov určite poteší. Postavy vidíte počas hrania z pohľadu tretej osoby a teda kamera je za vašou postavou.

Oficiálna stránka hry. 

Hra vyšla na: PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X a Series S, Project xCloud, Microsoft Windows.

Žáner: Hororový multiplayer.

Multiplayer: Áno (online multiplayer).

 

  • 80%
    - 80%
80%

Hodnotenie

The Texas Chain Saw Massacre je dostatočne zábavnou multiplayerovou hororovou hrou. Buď hráte za známe postavy vrahov z filmov alebo hráte za zajatcov, ktorí chcú ujsť. Za vrahov je hrateľnosť akčnejšia, hľadáte a pobehujete po mape až kým korisť nechytíte a za korisť je hrateľnosť výrazne pomalšia a je to hlavne o tichom postupe a postupnom úteku. Hra je momentálne populárna a nájsť hru online nie je problém, tak ak máte chuť na niečo podobné ako slávny Dead by Daylight, určite hru skúste.

Autor – Rado