Hlavný hrdina Frederick Russell, sa v príbehu hry The Signifier zameriava na psychologické pozadie umelej inteligencie, ktorá už dávno neslúži len na podradné činnosti pre ľudskú populáciu. Prakticky si Frederick nechal patentovať unikátnu technológiu s názvom Dreamwalker, vďaka ktorej dokáže preskakovať medzi bežnou realitou a zákutiami mysle ľudí lomeno strojov. Dejová linka vás chce zamotať do intríg okolo využitia tejto technológie a zároveň, povodiť aj po vlastnom mozgu a jeho neprebádanom území.

Príbeh hry sa zameriava na podivuhodné úmrtie viceprezidentky firmy Go-AT v jej apartmáne, všetko vypadá tak, že Johanna spáchala samovraždu, ale od začiatku to smrdí a nevylučuje sa ani zákerná vražda. Hlavný hrdina využíva najnovšiu technológiu s názvom Dreamwalker aby sa dostal do nanovo vytvorených spomienok mŕtvej ženy a dokázal tak prísť na nejaké stopy, čo sa vlastne presne v tomto prípade stalo. Vyšetrovanie prebieha tak, že sa hlavný hrdina ponára do spomienok cez prístroj a všetko to vypadá ako nekvalitná fotografia, či hra v ranných fázach vývoja. Čiže spomienky sú plné grafických glitchov a sú rozbité. Prechádzaním sa v nich ich ako tak zliepate znovu dohromady a prichádzate tak na zaujímavé stopy v tomto prípade. Tieto snové/spomienkové pasáže sa miešajú s futuristickou realitou, kde sa stretávate s ďalšími postavami, ktoré vyvíjajú túto špeciálnu technológiu.

Hra pripomína futuristické detektívne filmy, má dobrú atmosféru a síce je to pobehovanie/vyšetrovanie občas otravné, lebo ten štýl hrania je dosť špecifický, tak je to aj dobre a pútavo napísané. Rozhodne to má originálny nápad a aj vďaka ozvučeniu a grafike to pripomína film. Po grafickej stránke nečakajte top kvalitu, ale rozhodne to ponúka zaujímavé grafické riešenia a má to v sebe filmovosť. Ak vás však námet hry neosloví už v úvodných minútach hry alebo z popisu, pravdepodobne to nebude hra pre vás. Nie je tu žiadna akcia a hra patrí do žánru adventúr, v ktorých vyšetrujete prípad pomocou pretáčania času a manipulujete tu s myšlienkami. Ak však hľadáte dobre napísanú adventúru, ktorá má originálny nápad, určite hru skúste. Je to vlastne taká krátka jednohubka a do 3 hodín máte hotovo.

Hra zatiaľ vyšla na: PC. PS4 a Xbox One. 

Žáner: Detektívna adventúra.

Herná doba: Do 3 hodín.

Multiplayer: Nie.

Hru vytvorili:

 

  • 75%
    - 75%
75%

Hodnotenie

Zaujímavá sci-fi detektívna adventúra. Vďaka originálnej tematike rozhodne stojí za vyskúšanie a pripomína to filmový hit Inception. Jedná sa vlastne o malú indie hru, ktorá má však kvalitnú audiovizuálnu stránku.

Autor – Rado