Nebudete tomu veriť, ale jedná sa o ďalšiu Poľskú hru a to je naozaj obdivuhodné, keďže tých zaujímavých a dobre vypadajúcich hier z Poľska je v posledných rokoch naozaj celkom dosť. The Invincible vytvorilo štúdio Starward Industries (členovia predtým pracovali v štúdiách ako CD Projekt, Bloober Team alebo Techland) a jedná sa o ich prvotinu. Vydavateľom je tiež poľské štúdio a to 11 bit studios, ktorí fungujú už od roku 2010 a majú za sebou veľké hity v podobe This War of Mine alebo Frostpunk. The Invincible je 3D sci-fi adventúra z pohľadu vlastných očí. Hra je zameraná vo veľkej miere na príbeh a filmový zážitok z neho a budete tu musieť robiť voľby, ktoré budú mať následky a aj dopad na koniec hry. Hra je podľa knihy od spisovateľa Stanislawa Lema a hráte tu za doktorku Yasny. Prebudíte sa za ňu na púštnej planéte Regis 3 podobnej Marsu a je v stave, keď si poriadne nepamätá, čo sa vlastne stalo. Postupne si hlavná postava bude spomínať na rôzne udalosti. Musíte nájsť členov svojej posádky, ktorý by sa mali nachádzať v tábore. Tam však nájdete kolegu, ktorý je úplne vymletý a nijak nereaguje na hovorené slovo a len si niečo brble, musíte nájsť aj ostatných členov a zistiť, čo sa vlastne stalo. Planéta, ktorá sa z počiatku javila ako len prázdna nezaujímavá pustatina skrýva desivé tajomstvá…

Prvé, čo človeka na hre zaujme je pekná grafika s pestrými farbami. Hu poháňa Unreal Engine a vypadá po grafickej stránke naozaj dobre. Tvorcovia si dali záležať aj na atmosfére, ktorá je vlastne dokonalá a perfektne sa hrá s hráčom. Ten totiž podobne ako hlavná postava poriadne nevie, čo sa vlastne deje, postupne dostáva odpovede, ale má aj stále viac nezodpovedaných otázok. Planéta je tajuplná a jej tajomstvá budete postupne odkrývať. Budete preskúmavať okolie, používať rôzne technológie a je tu aj množstvo interakcií s rôznymi predmetmi naokolo. Je to proste 3D sci-fi adventúra a preto nečakajte nejakú akčnú hrateľnosť, jednoducho tu ide o príbeh, ktorý je plný tajomstiev a nejasností. Aj napriek tomu, že má hra vlastne pomalé tempo, neustále sa niečo deje a rozhodne sa nebudete nudiť. Tajuplný príbeh vám to totiž nedovolí a objavovanie graficky peknej planéty vás bude ťahať dopredu. Hra svojím vizuálom pripomína filmy ako Ad Astra alebo Marťan. Celkovo je The Invincible v podstate hard realistické sci-fi, ktoré sa snaží rešpektovať vedecké poznatky a fyzikálne pravidlá. Atmosféru perfektne dotvára retro štylizácia, ktorá vychádza z dizajnov šesťdesiatich a sedemdesiatich rokov a obsahuje analógové prístroje a pohybovať sa po planéte budete neskôr aj v malom planetárnom voze, vďaka čomu bude presun predsa len rýchlejší ako kráčaním, ktoré postava nemá najrýchlejšie, aj keď dokáže aj bežať, no dlho jej to nevydrží. Celkovo je príbeh lineárny a nelineárne sú hlavne možnosti, aké v hre dostávate, s ktorými ovplyvňujete nasledujúce udalosti. Celkovo je hrateľnosť taká kľudná a ak podobné adventúry nevyhľadávate, pravdepodobne sa budete kus nudiť. Naopak, ak máte podobné hry radi, určite vám hru odporúčam. Celkovo vám príbeh pár hodín vydrží a záleží len na tom, ako sa budete ponáhľať, ale niečo okolo 6 až 7 hodín by vám hra mala vydržať.

Oficiálna stránka hry. 

Hra vyšla na: PlayStation 5, Xbox Series X a Series S, Microsoft Windows

Žáner: 3D sci-fi adventúra.

Multiplayer: Nie.

 

 

  • 80%
    - 80%
80%

Hodnotenie

The Invincible je 3D sci-fi adventúra z pohľadu vlastných očí. Je to hard sci-fi, ktoré je založené na fyzikálnych zákonoch a rešpektuje vedecké poznatky. Má to zaujímavý tajuplný príbeh s pomalou hrateľnosťou, no preskúmavanie vizuálne dobre spracovanej planéty ťahá človeka stále ďalej. Ak máte radi sci-fi adventúry, nemáte tu o čom premýšľať a hru si určite zahrajte, ak však hľadáte niečo akčnejšie, radšej sa pozrite niekam inam.

Autor – Rado