Autor komiksov Stjepan Šejić je u nás už pojem a vyšlo tu už od neho takmer všetko to známe, čo kedy vytvoril. Je to skvelý kreslič, ale dokáže písať aj zaujímavé scenáre, čoho dôkazom je práve séria Sunstone. Ale pozor, toto je erotická vzťahovka pre dospelých, deťom vstup zakázaný! Pôvodná séria začala vychádzať vo svete v roku 2014 a u nás sa dočkala vydania v roku 2019 a vyšli u nás všetky 3 diely pôvodnej série. Následne sa k tejto sérii Stjepan Šejić vrátil v roku 2019 kedy vytvoril prvý diel komiksu Milost, druhý diel vydali v roku 2021 a tretí v roku 2024. V Crew si povedali, že v tejto sérii budú pokračovať aj u nás a tak vyšli už aj tu všetky tri aktuálne diely.

Autor sa teda vrátil k svojej úspešnej sérii, ktorá je vtipná, milá, občas aj smutná, ale je aj eroticky príjemne pikantná. Zachoval atmosféru pôvodnej série a pekne ju rozvinul o nové ešte nevyrozprávané príbehy. Vrátili sa hrdinovia z predošlej série, ale nájdeme tu aj nové postavy. Celá séria začala tým, že na pohovke sedí Alan a Anne a oproti nim je v kresle Lisa. Oni rozprávajú a Lisa kreslí, čím akože vzniká samotný komiks Sunstone: Milost. Anne a aj Alan sa vracajú v rozprávaní ku svojim prvým vážnym vzťahom, ktoré vysoko ovplyvnili ich životy a aj sexuálne chúťky. Alan sa tu zoznámi s Allyson a prídu obaja na to, že majú spoločné BDSM chúťky a konečne sa obaja majú s kým rozprávať o tom a hlavne s kým tieto chúťky skúšať. Okamžite sa z nich stávajú najlepší kamaráti s výhodami. Aktuálny diel sa zameriava výrazne na sexuálne hrátky Alana a Ally a na to, že postupne začínajú byť s BDSM praktikami posadnutí. Ich priateľstvo prejde veľkou skúškou a hrozí, že nakoniec sa ho ani nepodarí zachrániť.

Znovu sa samozrejme jedná o dospelú vzťahovku obohatenú o humor a sexuálne scény. Postavy sú sympatické, erotické scény vzrušujúce a humor príjemne realistický. Má to samozrejme aj vážnejšie momenty, krízy vo vzťahoch, rozchody a sklamania. Nie je to vždy len uvoľnené čítanie, je to ako život v realite – občas horký, občas sladký. Stjepan Šejić to má však zmáknuté a tak tu funguje jeho pekná kresba a jeho erotické scény sú naozaj zážitok. Ide mu to však veľmi dobre aj so scenárom a jedná sa znovu o veľmi fajn čítanie.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 224

Väzba: Mäkká

Jazyk: Český

Scenár: Stjepan Šejić

Kresba: Stjepan Šejić

Preklad: Michael Talián

Redakcia: Filip Gotfrid, Jolana Tichá

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Príjemná vzťahová erotická séria pokračuje a znovu je to veľmi fajn čítanie. Erotické scény sú správne pikantné, má to sympatické postavy a nechýba tomu ani humor či občasné vážnejšie témy. Stjepan Šejić je šikovný scenárista a ešte šikovnejší kreslič. Príjemné a snáď sa k tomu autor čoskoro znovu vráti, príbeh totiž končí otvorene.

Autor – Rado