V Crew získali práva na komiksy od Walta Disneyho, čo zahŕňa naozaj veľké množstvo všemožných komiksov. Či už sa jedná o animované filmy a komiksy podľa nich, o Star Wars, príbehy z Káčerova (Káčer Donald, Strýko Držgroš) alebo nejaké tie dospelejšie ako Votrelci či Predátor. Výber je naozaj bohatý a v Crew rozhodili siete do všetkých smerov a z každého žánru niečo povydávajú. Teraz tu od nich máme prvé príbehy legendárnych príbehov z Káčerova od legendárneho autora Carla Barksa. Prvým v sérii je Strýček Skrblík – Legendární kačeří dobrodružství: Pasti plné zlata.
- Obálka komiksu.
Máme tu tri kultové príbehy, ktoré u nás ešte nikdy nevyšli a pritom inšpirovali takých velikánov ako je George Lucas a Steven Spielberg pri tvorbe pôvodnej trilógie Indiana Jones. Máme tu teda príbehy Strýček Skrblík a sedm zlatých měst, Strýček Skrblík a země pod zemí a tretím je Strýček Skrblík a Pizzarovo zlato. Na všetkých už samozrejme vidieť, že sú to staršie príbehy, či už kresbou alebo farbami, no stále to dokáže aj v dnešnej dobe príjemne zabaviť svojim šikovným scenárom. Vo všetkých troch príbehoch vystupuje samozrejme Strýko Držgroš, Káčer Donald a traja krpatí synovci. Naozaj je to dosť zaujímavé, ako sa niektoré scény podobajú na scény z filmových Indiana Jonesov a tú inšpiráciu u Lucasa a Spielberga jasne vidieť. Či už je to obrovská guľa, rôzne pasce alebo valiaca sa voda tunelom a následne postavy sa rýchlo postavia za okraj tunela z oboch strán nad priepasťou a voda strieka obrovským prúdom pomedzi. Tá scéna bola takmer identická aj v druhom Indiana Jonesovi.
Celkovo naozaj príjemné nostalgické čítanie, najviac ma bavil tretí príbeh Strýček Skrblík a Pizzarovo zlato, ktorý mi prišiel najzábavnejší a obsahoval aj najviac hravých nápadov. Som zvedavý, po akých príbehoch siahnu v Crew do budúcna, ale určite nás čaká veľa klasiky a veľa známych autorov. Už najbližšie a to o mesiac nás čaká ďalší klasický príbeh a tentokrát to bude ďalšia legenda a to Don Rosa. Tak uvidíme, snáď sa tieto príbehy chytia.
Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke CREW.
↓
KUPUJTE TU
↑
Počet strán: 88
-
Väzba: Mäkká
Jazyk: Český
Scenár: Carl Barks
Kresba: Carl Barks
Preklad: Jindřiška Mendozová
Redakcia: Jiří Hron, Mirka Jarotková, Tereza Součková
Vydavateľstvo: CREW

Hodnotenie
A máme tu klasické príbehy so Strýkom Držgrošom, Káčerom Donaldom a troma krpatými synovcami od legendy s menom Carl Barks. Za tie roky, čo tu príbehy z Káčerova vychádzajú hlavne v časopisoch Káčer Donald, sme tu už pár príbehov od Carla Barksa mali, ale tieto tu ešte ani raz nevyšli. Jedná sa o tri dobrodružne ladené príbehy, v ktorých sa Strýko Držgroš a ostatné spomenuté postavy snažia nájsť rôzne poklady. Natrafia na rôzne pasce a máme tu aj viacero scén, ktoré výraným spôsobom ovplyvnili Georgea Lucasa a Stevena Spielberga pri tvorbe kultovej pôvodnej trilógie Indiana Jonesa. Síce už na týchto príbehoch vidieť staršiu kresbu a farby, no stále je to príjemné a zábavné čítanie aj v dnešnej dobe.
Autor – Rado



