V Crew sa už v Mange rozbehli úplne na plno. Priniesli už tie najslávnejšie kúsky (AkiraBojový anděl Alita, The Ghost in the Shell, Naruto, Berserk) a mnohé iné, ktoré nájdete v sekcii Crew Manga. Okrem rôznych starších sérií však vydávajú aj viacero aktuálnych, ktoré práve vychádzajú aj vo svete a sú veľmi dobre hodnotené a predávané. Medzi tie napríklad patrí čarodejnícka séria Ateliér špičatých klobouků, Zabiják démonů, Zaslíbená Země Nezemě alebo práve recenzovaný úvod do špiónskej série Spy x Family. Na výber je toho naozaj dosť a sú tu rôzne žánre. Okrem dlhých sérií sa nájdu aj tie kratšie série alebo dokonca len jednohubky, ktoré sú uzavreté v jednej knihe. Sám som sa dlhé roky japonskému komiksu vyhýbal, až sa to napokon zlomilo a podobne ako je to s európskym alebo americkým komiksom, tak si aj z japonskej mangy prečítam rád veľmi veľa vecí.

JSEM ANYA A TOHLE JE ODJAKŽIVA MÚJ PAPÁ.

Spy x Family 1 znovu rozširuje žáner a ponúka špionážny príbeh, ktorý je ale vhodný aj pre tých, ktorí špionážno-detektívny žáner nemusia. Je to totiž akčná komédia, ktorá má špionážnu tematiku. Prvý diel je však natoľko dobre namiešaný, že je to taká príjemná uvoľnená zábava. O čo vlastne v príbehu ide? Každý máme svoju skrytú stránku, ktorú nechceme ukázať ani svojim priateľom, ani svojim milencom a ani svojej rodine. Každý máme niečo, čo nechceme svetu ukazovať. Za falošnými úsmevmi a pretvárkou skrývame to, kým v skutočnosti sme a čo si myslíme. Hlavnou postavou je špión s prezývkou Súmrak, ktorý je najlepší vo svojom obore a je to muž mnohých tvárí a prevlekov. Splnil už množstvo ťažkých misií, ale teraz ho čaká tá najťažšia! Musí sa oženiť a zaobstarať si dieťa, aby zachránil svet! Musí preniknúť na elitnú akadémiu, aby sa dostal k svojmu cieľu, k tomu však potrebuje dieťa a manželku, aby vytvoril obyčajnú a nenápadnú rodinku. To však ani vonkoncom netuší, že dcéra Anya je telepatka a vie čítať myšlienky každému na koho sa pozrie a že jeho žena Yor je nájomná zabijačka. Problémy sa môžu začať!

Musím uznať, že je to naozaj vtipne vymyslené a hlavná trojka a ich skryté tajnosti, ktoré o sebe nevedia, prinášajú viacero podarených a zábavných momentov. Viackrát som sa pri čítaní usmieval a hovoril si, že to naozaj dobre vymysleli. Jedné, čo ma trochu rozladilo, bolo prehnané finále tohto dielu, kde falošná rodina podstupovala skúšky v akadémii, inak však dávam klobúk dole za veľké množstvo hravých nápadov. Postavy sú sympatické a mieša sa tu vlastne špionážny film (Súmrak) s Kill Bill (zabijačka Yor) a taká vtipná verzia X-menov (malá telepatka Anya). Príbeh je dobre vymyslený a uchováva si dostatok zaujímavých tajomstiev do ďalšieho dielu. Celkovo sa jedná o konverzačku, ale nájde sa tu aj pár akčných scén, ktoré sú dynamicky nakreslené a majú slušný spád. Celkovo to Tatsuya Endo kreslí sympaticky a patrí to k tým lepšie kresleným manga sériám, ktoré u nás vychádzajú.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 216

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Scenár: Tatsuya Endo

Kresba: Tatsuya Endo

Preklad: Michala Kropáčková

Redakcia: Filip Gotfrid, Veronika Kursová

Vydavateľstvo: CREW

 

4

Hodnotenie

Spy x Family 1 je príjemný úvod do série. Má dostatok hravých nápadov, humor, sympatické postavy a aj zopár dynamických akčných scén. Malá telepatka, špión a nájomná zabijačka prinesú v budúcnosti ešte určite veľa vtipných momentov a Crew má vo svojich rukách ďalší veľký manga hit.

Autor – Rado