Máte radi horor? Máte radi mangu? Tak ste na správnom mieste a rovno Vám túto dokonalú jednohubku odporúčam. Ak však nemáte radi mangu, lebo máte problém s jej kresbou a postavami s veľkými očami, tu to neplatí. Kresba je veľmi realistická a je vhodná aj pre tých, čo mangu neobľubujú.

ZAČALO TO… TOHO DNE. ANO, URČITĚ… ZAČALO TO PO NAŠEM PŘÍJEZDU NA OSTROV. PŘIJELI JSME, ABYCHOM… ABYCHOM SI NAVZÁJEM VYLÉČILI NAŠE ZLOMENÁ SRDCE…

O čom je príbeh? Manželia sú na spoločnej dovolenke, aby zabudli na temnú udalosť z minulosti a začali odznovu. Náš hlavný hrdina Seiiči Kirišima vyráža v jednu daždivú noc autom do prírody, aby ukázal svojej žene krásny vodopád. To je však len zámienka, aby mohol svoju ženu zabiť a to ešte nevie, že niekto bude chcieť zabiť jeho.

Skrýš je drsný, dynamický a nekompromisný horor, v ktorom príbeh dokáže viackrát prekvapiť a jeho atmosféra by sa dala krájať. Je to krutý boj o prežitie a málokedy sa mi pri komikse stane, že ho s napätím prečítam na jeden záťah s minimom žmurknutí a takmer bez dýchania. Tu tomu pomáha naozaj nepredvídateľný scenár a v rámci hororového žánru uveriteľnosť príbehu. Veľmi ma potešila kresba, ktorá je plná detailov a jej realistický špinavý štýl sa mi veľmi páčil. Na Skrýš sa veľmi dobre pozerá a už viackrát sa mi stalo, že som si ju len tak pre pokochanie prelistoval.

Skrýš je samostatná kniha s uzavretým príbehom, čo v rámci mangy nie je také časté. Ak teda máte chuť na hororovú pochúťku na jeden večer, nemôžete spraviť lepšie, ako si Skrýš prečítať.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU www.obchod.crew.cz

 

Počet strán: 224

Väzba: mäkká, brožovaná

Jazyk: český

Vydavateľstvo:  CREW

5

Hodnotenie

Pre mňa dokonalý horor a zatiaľ najlepšia manga akú som čítal. Veľká spokojnosť a už dávno som nemal takú chuť po dočítaní komiksu si to celé dať zase znovu.

Autor – Rado