Mačiatka Airi, Čie a Šisan sú súrodenci, žijú si svoj mačací život v peknej dedinke a trénujú, aby ovládali aj umenie boja, keď to bude potrebné. Ich dedinku však prepadnú samurajovia a tak sú súrodenci nútení ujsť, aby sa zachránili. V lese sa ale stratia a nájdu sa až o pár rokov a za úplne iných okolností. Airi a Čie prežívajú vďaka svojím mačacím schopnostiam a svojmu samurajskému kamarátovi Senovi, ktorý ich vždy nechá schválne utiecť, keď si na trhu ukradnú rybu. Sen je však obvinený z vraždy Shoguna a Airi a Čie sa rozhodnú očistiť jeho meno,

AIRI…SEN…ŠÓGUN…JÁ…ON HO…A PAK…

NĚJAK MI NENÍ JASNÁ TA POSLEDNÍ ČÁST, MOHLA BYS JI ZOPAKOVAT?

SEN! SEN ZABIL ŠÓGUNA! BODNUL HO DO ZAD!

Toľko k príbehu, v ktorom hrajú hlavnú úlohu zvieratá, celé sa to odohráva v Japonsku a je to podobné zajacovi Usagimu. Ako prvé zaujmú hlavne pekné farby, komiks je krásne farebný a síce môže na prvých stranách pôsobiť, že je pre deti, nie je tomu úplne tak. Shuricat je podobne ako Usagi pre všetky vekové kategórie hlavne kvôli svojmu scenáru, ktorý dokáže zaujať aj dospelých čitateľov. Pre deti je tu zase roztomilosť zvierat, spôsob akým sú nakreslené a farebnosť. Úsmevné sú odkazy na správanie hlavných hrdinov, sú to mačky a podľa toho sa aj chovajú, či už je to naháňanie svetielok, dopadnutie po páde na všetky štyri labky alebo kradnutie rýb. Tie najmenšie deti však nebudú vedieť význam viacerých pojmov, ktoré mohli byť niekde v komikse vysvetlené. Bez vysvetliviek musia byť odkázané na svojich rodičov alebo si musia nejaký ten rok na celkové pochopenie všetkých pojmov počkať. Čo sa mi zo začiatku nepáčilo, bolo zbrklé skákanie v čase, kde som bol aj vďaka veľkej podobnosti troch súrodencov dosť pri čítaní zmätený a niektoré strany som si musel prezerať viackrát. Chýbal mi tam jednoduchý nápis – o pár mesiacov neskôr alebo niečo podobné.

Kresba komiksu je príjemná, pestré farby potešia tiež, celkovo komiks ubehne veľmi rýchlo a pokračovaniu by som sa vôbec nebránil.

Shuricat je samostatná kniha s uzavretým príbehom, ak teda máte chuť na ninjov, samurajov, máte radi pestré farby, zvieratá ako hlavných hrdinov a ak máte chuť na jednoduchší, ale príjemný komiks, určite to skúste.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa. KUPUJTE TU

 

Počet strán: 96

Väzba: viazaná, tvrdá

Jazyk: český

Scenár:  Francesco Vacca

Kresba: Sara Rossi

Preklad: Boris Latýn

Redakcia: Jan Schejbal

Vydavateľstvo:  ZANIR

3

Hodnotenie

Príjemný farebný komiks z prostredia ninjov a samurajov. Škoda zbrklosti a skratkovitosti, ale aj napriek tomu by som pokračovanie s týmito sympatickými mačacími hrdinami uvítal rád.

Autor – Rado