Som fanúšikom Dark Souls série, ale musím priznať, že aj keď bola trojka stále veľmi kvalitná, už bola trochu únavná a obsahovala málo sviežich nápadov, už sa to proste príliš opakovalo, ako nepriatelia, tak prostredia a aj bossovia. Chcelo to už zmenu a nie len číslovky pri názve série, ale celkovo nový a svieži nápad. A tak je tu Sekiro, zo začiatku som bol hlavne kvôli tým veľkým zmenám nedôverčivý, ale prinieslo to všetko naozaj svieži vietor do tohoto štýlu hier.

Recenzovaná verzia: PC

Čo sa vlastne zmenilo? Tak v prvom rade je tu postava jasne daná a nemôže si hráč vytvoriť vlastnú. Ďalej je tu výzbroj, ktorá je tiež stále rovnaká a zvyšujú sa len parametre sily a úplne sa zmenilo aj prostredie hry. Fantasy stredovek nahradilo fantasy Japonsko. Pribudlo veľa nových nápadov ako napríklad protézy, ktoré sa dajú meniť a každá má iný bojový účinok. Nepriatelia a bossovia vypadajú dobre a niektorí dajú poriadne zabrať.

Súbojový systém je iný ako v sérii Dark Souls a súboje v Sekire sú krásne svižné a rýchle. V boji sa dajú využiť rôzne kombá a pomôcky ako napríklad zachytávací hák, s ktorým sa dá doslova preletieť z jedného miesta na druhé. Tá rýchlosť bojov dodáva hre pútavosť a potrebnú dynamiku. Hra sa odohráva už v spomenutom fantasy Japonsku a to hlavne na hrade Ashina a v jeho okolí. Lokácie sú občas lineárne a občas otvorené, ale klasický open world určite nečakajte. V každom prípade mi to vyhovovalo tak ako to je. Od vývojárov z FromSoftwaru sa nedá čakať nič iné ako kvalita. Aj keď som mal zo začiatku isté pochybnosti, po pár hodinách v hre boli kompletne zabudnuté.

Good Game!
  • 90%
    - 90%
90%

Summary

Pekné prostredia, originálni a vražední nepriatelia, svižný bojový systém a kvalitné nové nápady robia zo Sekira najlepšie ,,pokračovanie,, Dark Souls hier 🙂

Autor – Rado ,,Bady,, Denko