Samurai Jack je známy animovaný seriál z dielne Cartoon Network, ktorý mal 4 série od roku 2001 do roku 2003 a tvorcovia sa rozhodli k Jackovi vrátiť po 14 rokoch a v roku 2017 natočili poslednú piatu sériu seriálu. Samurai Jack je vo svete veľmi obľúbený seriál, čo dokazuje aj umiestnenie v TOP250 najlepšie hodnotených seriálov na IMDb.

Kedysi dávno v dnes už nejestvujúcej krajine ubližoval ľuďom vládca temnôt Aku. Jedného dňa sa mu však postavil na odpor samuraj menom Jack, ktorý mal magický meč. Kým ho však Jack dokázal nadobro zničiť, Aku otvoril časový portál a poslal ho do ďalekej budúcnosti plnej robotov a rôznych mimozemských príšer. Jack sa teraz snaží dostať naspäť domov, popritom však pomáha tým, ktorí ho potrebujú a neustále sa dostáva do životunebezpečných situácií. Zároveň sa snaží nájsť Akua a konečne ho navždy zničiť. Týmito slovami by sa dal opísať dej seriálu a veľmi podobný dej má aj hra. Aj tu vystupuje Jackov úhlavný nepriateľ vládca temnôt Aku a aj v hre otvorí časový portál a Jack sa tak postupne ocitne v rôznych svetoch s rôznymi nepriateľmi.

Príbeh je veľmi jednoduchý a aj napriek veľkému množstvu filmových animačiek nestojí veľmi za reč sa mu venovať. Hra Samurai Jack: Battle Through Time je vlastne bojová plošinovka a podľa toho sa aj hrá. Čiže budete ničiť nepriateľov, veľa pobehovať a poskakovať a popritom budete zbierať veľké množstvo rôznych predmetov a zlata, za ktoré potom získavate nové schopnosti, vylepšujete si zbrane alebo si nakupujete hodiace sa liečebné predmety. Hra je dostatočne chytľavá a nie je také jednoduché ju vypnúť, môže za to hlavne veľmi dobré tempo hry, lebo sa tu stále niečo deje. Či už bojujete proti nepriateľom, preskúmavate prostredie, snažíte sa prekonať pasce, vylepšujete si hrdinu alebo bojujete proti prerastenému bossovi, všetko je to dostatočne zábavne spravené. V hre je základnou zbraňou Jackov samurajský meč, ale vyskúšať si môžete aj rôzne iné, či už bambusovú palicu, kopiju, holé päste či palcát. Okrem toho máte na výber aj zo zbraní na diaľku a to samurajské hviezdice, nožíky, luk a šípy alebo dokonca aj pištoľ či samopal. Kombinovať sa to dá s rôznymi kombami a celkovo sú tu boje dostatočne dobre prevedené a dokážu pohltiť. Potešia aj súboje s bossmi, ktoré sú síce väčšinou len o bezhlavom mlátení, ale aspoň sú bossovia dostatočne rôznorodí.

Graficky je hra priemerná a jednoduchá, ale vďaka použitým farbám a rozmanitým prostrediam vyzerá dobre a príjemne sa na ňu pozerá. Samozrejme je zachovaný cartoonovský štýl animovaného seriálu a tak si hlavne fanúšikovia prídu na svoje. Prostredí je viac a síce nie sú nejak extra originálne, ale aspoň sa menia a sú pekne farebne prevedené. Pozriete sa na cintorín, do púšte, močiarov, zmrznutej krajiny, do ruín paláca alebo do futuristického mesta. Horšie je to so zvukmi, ktoré by potrebovali výrazne opraviť. Často sa totiž stáva, že sa prehrávajú úplne iné zvuky, aké by mali alebo občas zvuky úplne vypadnú. Celkovo je to po zvukovej stránke nedoladené a niekedy je lepšie si dať tie zvuky či hudbu na úplné minimum hlasitosti.

Samurai Jack: Battle Through Time je chytľavá bojová hopsačka, v ktorej to bojovanie baví, dobre zvládnuté sú aj prostredia a obsahuje to viacero osviežujúcich nápadov. Za nepodarené považujem hlavne zvuky, zbytočné tlačenie na filmovosť, ktorá sa až tak nevydarila.

Hra zatiaľ vyšla na: PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, PC, Apple Arcade. 

Žáner: Akčná, bojová plošinovka.

Herná doba: Zhruba 6 hodín.

Multiplayer: Nie

Hru vytvorili:

 

 

  • 75%
    - 75%
75%

Hodnotenie

Samurai Jack: Battle Through Time je zábavnou bojovou hopsačkou, ktorá má príjemnú grafiku, rozmanité prostredia a pre fanúšikov seriálu sa jedná o jasnú investíciu.

Autor – Rado