So sériou Requiem: Upíří rytíř Crew rozhodne v roku 2019 prekvapila. Čakal to asi málokto, že tu začnú vydávať túto brutálne zvrhlú sériu plnú pekelných vulgarít. V Crew však majú legendárneho britského autora Pata Millsa veľmi radi a ešte za čias kultového komiksového časopisu Crew tu od neho vydali viacero príbehov. Jednalo sa hlavne o fantasy Sláine alebo o príbehy Sudcu Dredda. Svoju komiksovú tvorbu začal ešte v roku 1971 a aktívny je až do dnes. Patrí k najvýraznejším osobnostiam komiksovej tvorby a výrazný je hlavne tým, že je jeho tvorba často veľmi krutá a brutálna a často využíva drsný humor.

Séria Requiem: Upíří rytíř je veľmi brutálna, plná násilia, sexu a nadávok a rozhodne to je komiks čisto pre dospelých. Príbeh série rozpráva o Heinrichovi, ktorý dúfal, že po smrti nájde pokoj – a nie chaos Vzkriesenia, pekelného sveta, kde je čas úplne naruby. Znovuzrodil sa však ako upír, bol pasovaný na rytiera menom Requiem a vzápätí sa zaplietol do kozmickej vojny, ktorú spolu vedú zvláštni bohovia. Je to pozoruhodný konflikt … a Requiem je možná kľúčom k jeho výsledku. K tomu chce ešte nájsť aj svoju družku Rebeku, to však nebude vôbec také jednoduché. Tretí diel pokračuje samozrejme tam, kde ten predošlý skončil. Bývalý nacista Heinrich, teraz schizofrenický upír Requiem, bojuje s perverznou sestrou Satanicou z kláštora Sestier krvi a aj s kapitánom Salemom z hygienických inkvizičných jednotiek. Prevtelený Aleister Crowley s Klubom pekelného ohňa ďalej pripravuje puč proti Draculovi. A zatiaľ čo politické napätie medzi Draconiou, Dystopiou a feministickými pirátskymi divožienkami hustne, v experimentálnych laboratóriách Veže krvi sa rodí hrozný Franken-Einstein. Čakali sme na tretí diel prekvapivo dlhšie a to hlavne kvôli tomu, že sa Crew nechce s touto sériou nikam ponáhľať, nie je totiž stále dokončená, zatiaľ má vo svete 11 dielov, posledný však z roku 2012 a zatiaľ to stále nevypadá, že si autor kresby Olivier Ledroit našiel na túto sériu znovu čas. Mali by vzniknúť ešte dva diely, no uvidíme, ako to napokon dopadne. V každom prípade aj preto sme čakali dva roky na tretiu knihu. 

Ak ste fanúšikom Pata Millsa a predošlé dve knihy Requiem ste čítali, tak si samozrejme musíte prečítať aj knihu tretiu. Scenár a aj kresba si udržujú svoju kvalitu, Pat Mills má stále dostatok hravých zvrhlých nápadov od výmyslu sveta a ak máte radi drsnejší humor, budete chrochtať blahom. V pekle nie je nič nemožné a je tu veľký počet rôznych zaujímavých postavičiek, veľa krvavých súbojov, sexu a všetko je to prevedené v perfektnej detailnej kresbe od Oliviera Ledroita. Krásne farby, neskutočný cit pre detail a obdivuhodný dizajn postáv a prostredia. Ak hľadáte perfektne kreslený komiks a nevadia vám rôzne zvrhlosti či nechutnosti, séria Requiem: Upíří rytíř patrí k tomu najlepšiemu, čo u nás kedy vyšlo. Ledroit často zachraňuje aj scenáristu Millsa, ktorý má občas naozaj až prehnané nápady a občas sa kvôli nemu budete strácať v deji. Výtvarná stránka je však tak skvelá, že vám to nebude až tak vadiť.

Uvidíme teda, koľko budeme čakať na pokračovanie, pevne dúfam, že sa tvorcovia čoskoro pustia do zakončenia série, aby to nakoniec neostalo neukončené. To by bola veľká škoda hlavne kvôli fenomenálnej výtvarnej stránke.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 184

Väzba: Tvrdá

Jazyk: český

Scenár: Pat Mills

Kresba: Olivier Ledroit

Preklad: Štěpán Kopřiva

Redakcia: Filip Gotfrid, Martin Kužel

Vydavateľstvo: CREW

 

5

Hodnotenie

Requiem: Upíří rytíř 3 si udržuje svoju kvalitu. Stále sa jedná o pekelne dobrú zábavu. Dej je však aj tentokrát občas mierne chaotický, čo však vynahradí famózna výtvarná stránka Oliviera Ledroita. Ak hľadáte dospelý komiks a nevadí vám poriadna porcia násilia, sexu a zvrhlostí, tak je séria Requiem: Upíří rytíř pre vás to pravé.

Autor – Rado