Pumpkin Jack je viac-menej výtvorom jedného jediného človeka a to Nicolasa Meyssonniera, ktorý na hre pracoval 4 dlhé roky. Výsledný produkt má nejaké svoje chyby, ale inak by som nikdy nepovedal, že to vytvoril jediný človek. Pumpkin Jack je dokonalou hrou na obdobie Halloweena a začiatok decembra.

Príbeh hry je veľmi jednoduchý, diabol si povolá na svoju stranu obávaného Pumpkina Jacka, ktorý mu má vyhrať bitku proti ľuďom, ktorí si zasa na svoju stranu povolali silného čarodejníka. Hlavnou úlohou Jacka je tohoto čarodejníka poraziť. Samozrejme však musí počas cesty k nemu prekonať rôzne prekážky, zlikvidovať veľký počet príšer (tie na neho útočia, lebo má Jack telo človeka a tak si myslia, že patrí k ľudskej rase) a aj ľudí. Na ceste ho čaká aj niekoľko bossov a spolu s čarodejníkom ich je 8. Každý boj je tak trochu iný a síce sa nejedná o nič výnimočné a určite si po dohraní na bossov nespomeniete, počas hrania je to príjemné spestrenie. Hra má dokonalú Halloweensku atmosféru, sychravé počasie, farby jesene, ponurá atmosféra, cintoríny, tmavé lesy a polia plné tekvíc. Spravilo mi to v tomto období svojou vydarenou atmosférou naozaj veľkú radosť. Pritom sa nejedná o hororovú hru, aj keď obsahuje všemožné monštrá. Žánrovo sa jedná o 3D akčnú plošinovku. Budete tu veľa bojovať a veľa skákať a pomedzi to si pripravil autor hry zaujímavé a dostatočne svieže pasáže ako plavba na loďke, ktorá sa však všemožne otáča, mizne alebo sa plaví rovno do iných objektov a tak je nutné ich preskákať a znovu sa na čln vrátiť, ďalej tu budete hrať za tekvicu, s ktorou budete riešiť ľahké puzzle hádanky, budete cválať na nemŕtvom koňovi a preskakovať prekážky, jazdiť na baníckych vozíkoch alebo sa budete snažiť nájsť cestu von zo začarovaného lesa. Toto všetko pôsobí počas hrania veľmi sviežo a síce sa niektoré veci opakujú viackrát, je to príjemným spestrením.

Hra je primárne akčnou skákačkou, v ktorej budete mať k dispozícii 6 rôznych zbraní, medzi ktorými nájdete kosu, lopatu, meč, ale aj pušku. Akčné pasáže nie sú zlé, ale nepatria ani k hlavným ťahákom hry. Boje sú totiž hlavne o sekaní či strieľaní do nepriateľov, ale chýbajú im zaujímavejšie kombá a aj nepriatelia. Tých sa tu nenachádza veľa druhov a často sa opakujú, čo je určite škoda. Veľkú výplň hry tvoria aj skákacie pasáže, ktorých je tu viacero. Sú občas trochu frustrujúce hlavne kvôli tomu, že ak spadnete do vody či močiara, tak musíte ísť danú pasáž odznovu. Močiare sú tu takmer všade, ale aj napriek tomu nemusíte opakovať extrémne dlhú pasáž a naozaj sa jedná väčšinou len o kritický úsek hry, v ktorom ste umreli. Spoločníka vám v hre robí vrana, ktorú môžete používať na streľbu do diaľky a je potrebná aj do viacerých špeciálnych pasáží v hre, kde pomocou nej ničíte prekážky pred sebou.

Ako som už spomenul, hlavná sila hry spočíva v atmosfére a v pôvabnej grafickej štylizácii. Naozaj nechápem, ako mohol takmer jediný človek stvoriť takto graficky peknú hru. Použité farby, prostredia, ale aj dizajn okolia dokáže vyvodiť naozaj skvelú ponuro bláznivú atmosféru ako z filmov Tima Burtona. Pozerá sa na to jednoducho dobre a kto má rád podobnú štylizáciu, bude si tu krochkať blahom. Veľká nevýhoda spočíva v tom, že postavy nie sú nadabované. Síce vás príbehom sprevádza nadabovaný rozprávač, no rozhovory medzi postavami počas hrania už nadabované nie sú. Normálne ma to zabolelo, lebo hlavná postava Pumpkin Jack má štýl a vďaka správnemu dabingu by sa jeho podarené hlášky viac vynímali a aj by bol viac zapamätateľnejší. Podobne sú na tom aj iné bizarné postavičky, ktorým tie hlasy tiež chýbajú. Hudba sa vydarila a poteší aj viacero známych klasických melódií.

Pumpkin Jack je teda milým jesenným prekvapením. Škoda, že sa tu niektoré veci nedotiahli, mohlo sa jednať o ešte lepší pocit po dohraní, aj napriek tomu však spokojnosť.

Hra zatiaľ vyšla na: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch. 

Žáner: Akčná 3D plošinovka.

Herná doba: Okolo 4 hodín.

Multiplayer: Nie.

Hru vytvorili:

Nicolas Meyssonnier

Nicolas Meyssonnier

  • 80%
    - 80%
80%

Hodnotenie

Pumpkin Jack je dokonalou tematickou hrou na jesenné sychravé obdobie a špeciálne na Halloweena. Pekná ponuro bláznivá grafická štylizácia, zábavná hrateľnosť plná skákania, sekania a divokých minihier. Škoda, že máte s hrou do 4 hodín hotovo, chýba nadabovanie postáv a aj počas hrania niektoré veci nie sú úplne dotiahnuté, no na to, že sa s tým trápil 4 roky prevažne jeden človek je to skvelé! Ja som sa bavil.

Autor – Rado