Séria Proti přírodě sa dostáva do svojho finále. Túto krátku sériu si v Crew vyhliadli určite aj kvôli jemnému erotickému nádychu. Séria u nás začala vychádzať v polovici roku 2021 a už je dokončená. To vždy poteší, že sa tu nejaká séria vydá kompletná, aj keď práve v Crew s týmto problém rozhodne nemajú a všetky svoje série sa snažia dokončiť, aj v tom prípade, ak sú stratové. Autorkou komiksu je Mirka Andolfo, čo je vychádzajúca komiksová hviezda. Táto šikovná autorka z talianskeho Neapola píše zaujímavé scenáre a dokáže si to aj sama kvalitne nakresliť. Hlavná téma komiksu Proti přírodě je tá, že svet funguje hlavne podľa jedného zákona. Ten zákon hovorí o tom, že zvieratá sa môžu páriť len so zvieratami tej istej rasy. Ak je zákon porušený, hrozí poriadna pokuta alebo väzenie. V hlavnej úlohe máme prasničku Leslie a príbeh vo finále série už veru poriadne potemnel.

Kým prvý diel sa postupne menil z uvoľnenej a ľahkej romantickej erotiky do temného detektívneho thrilleru, tak druhý diel bol už čistý nadprirodzený thriller. Diel tretí však ešte pritvrdzuje a už je to číročírá temnota bez akéhokoľvek humoru či uvoľnenia. Dosť ma vývoj tejto série prekvapil, až tak vážne a krvavé som to naozaj nečakal. Kým v prvom diely mala Leslie len dráždivé sny, v ktorých sa milovala s veľkým bielym vlkom, v treťom diely už je ním takmer naplno ovládaná a musí sa poriadne sústrediť, aby jeho sile dokázala odolať. Keď ju totiž ovládne, všetci naokolo a hlavne jej priatelia sú vo veľkom nebezpečí a vlk ich chce zabiť. Leslie teda bojuje so svojím démonom a k tomu sa odhaľuje aj minulosť a celý príbeh sa uzavrie.

Celá séria je takou modernou variáciou na kultové dielo Farma zvierat od Orwella, tu je to však doplnené o ľahkú erotiku a v hlavnej úlohe je prasnica Leslie, ktorá má pekné kypré tvary. Do toho sa mieša detektívny akčný thriller, nadprirodzeno a celé to dokáže byť občas aj prekvapivo brutálne a krvavé. Mirke Andolfo sa podarilo vytvoriť zaujímavú a sviežu sériu, ktorá by však rozhodne potrebovala ešte nejaký ten diel navyše, aby celý ten príbeh nepôsobil tak uponáhľane. Aj finále série je príjemne kreslené a pomáha tomu aj pestrofarebnosť celého diela. Ak máte chuť na akčný thriller so štipkou erotiky, tak to rozhodne skúste.

Séria Proti přírodě je týmto dielom uzavretá. Séria má teda 3 diely.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 108

Väzba: Mäkká

Jazyk: český

Scenár: Mirka Andolfová

Kresba: Mirka Andolfová

Preklad: Denisa Streublová

Redakcia: Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal

Vydavateľstvo: CREW

3

Hodnotenie

Proti přírodě je zaujímavou modernou variáciou na Farmu zvierat od Orwella. Trošku erotiky, brutality, akcie a máme tu zaujímavý temný thriller so zvieratami v hlavných úlohách. Celé séria sa pritom začína tak nevinne, uvoľnene a eroticky. No už prvý diel bol ku koncu výrazne vážnejší, druhý už bol seriózny thriller a finále série je už poriadne temné. Škoda, že je Znovuzrození tak trochu rozporuplným vyvrcholením série. Až príliš sa tu autorka vŕta v minulosti postáv a potrebovala by ešte nejaký ten diel navyše, aby to malo všetko želaný dopad. Takto je to možno až príliš uponáhľané. Aj napriek tomu však príjemná a pekne kreslená krátka séria.

Autor – Rado