EARLY ACCESS VERZIA

Prvý Project Warlock vyšiel v roku 2018 a hra bola vydarenou retro FPS od Poľského štúdia Buckshot Software. Prvý diel bol výtvorom v podstate jedného človeka, na druhom diely už pracuje viacero vývojárov. Prvý diel vznikal najskôr pod menom Exitium 3D, neskôr sa premenoval na Cataclysm 3D a potom na Project Warlock. Hra bola cez Kickstarter, ale len kvôli tomu, aby mal vývojár peniaze na Steam Greenlight program. Hra tam bola schválená a na Steame následne na tak malý titul aj úspešná. Dvojka išla tiež cez Kickstarter, vraj len kvôli tomu, že je to také pripomenutie cesty prvého dielu, ktorý vybral 205 euro a toľko nastavili cieľ na druhý diel. Pokračovanie však samozrejme vybralo oveľa viac a vývojári si tak prišli z Kickstarteru na sumu 30 000 euro.

Hra vyšla teraz v early access verzii na Steame a je výrazne väčšia ako prvý diel a aj je do nej plánovaný výrazne väčší obsah. Kým jednotka sa odhaduje na celkové prejdenie so všetkým na 10 hodín, dvojka je odhadovaná a plánovaná na 20 hodín. Kým prvý diel ponúkol jeden svet, dvojka bude mať svety tri. Plánovaný je aj výrazne väčší počet zbraní, kým prvý diel ich mal 38, tu ich bude 72. Hra by mala byť vo vývoji v predbežnom prístupe zhruba rok. V každom z troch svetov bude iná hlavná postava s inými schopnosťami a špeciálnymi zbraňami. Zatiaľ hra ponúka prvý svet, čiže momentálne si hráč môže prejsť 1/3 hry.

Aj tentokrát hráte za tajomného a mocného mága, ktorý putuje svetmi a dimenziami a snaží sa z nich eliminovať všetko zlo. Nepriateľov je viacero druhov, útočia na vás vo väčšom počte a budete sa musieť poriadne obracať. Hra ponúka momentálne dve obtiažnosti, ja som si zvolil tú ťažšiu a občas som si musel dávať naozaj pozor hlavne pri väčšom počte nepriateľov, keďže sú niektorí naozaj nebezpečne rýchli a iní zasa nebezpečne presní. Hneď na úvod získate samopal a meč na blízko. Neskôr dvojhlavňovú brokovnicu a iné zbrane. Akcia je veľmi rýchla, úrovne sú dosť rozsiahle a plné chodieb a je ľahké v nich zablúdiť. Nepriatelia sa spawnujú, čo mi vadilo, lebo často sa spawnujú aj za vaším už vyčisteným chrbtom a niekedy je akcia kvôli tomu dosť chaotická. Inak má hra spád, strieľanie je zábavné a určite má hra dostatočne zábavný potenciál. Inšpiráciu si samozrejme berie zo svojho predchodcu, ale hlavne z FPS hier z 90. rokov. Ak sa vám páčila jednotka, určite hru skúste, kým má ešte nižšiu cenu, tá totiž bude neskôr väčšia. Rocková hudba v hlavnom menu veľmi poteší, má štýl. Pri hraní mi však zatiaľ použité melódie prišli slabšie a často sa opakovala tá istá skladba. Po grafickej stránke je to jednoducho retro akcia, ak máte FPS z 90. rokov radi a obľubujete aj retro návraty, budete spokojní. Tematicky je to taký mix fantasy a sci-fi. Hra má aj veľmi jednoduché RPG prvky, môžete si vylepšovať zbrane a pri samotnej akcii zbierate život, manu, náboje a kľúče od dverí.

Hra má aj momentálne cenu 14,39€. Ak vás hra zaujala, neváhajte, lebo cena sa neskôr zvýši.

Oficiálna Steam stránka hry.

Hra zatiaľ vyšla na: PC.

Žáner: FPS.

Multiplayer: Nie.