Podobných manga jednohubiek by mohlo byť určite viac. Som rád, že raz za čas v Crew nejakú vydajú, predsa len sme sa už pár veľmi kvalitných v minulosti od nich dočkali. Spomeniem napríklad akčné sci-fi All You Need Is Kill, skvelý horor Skrýš, kvalitný horor Zvrácená alebo hororovky od majstra Džundžiho Itá. Mohlo by ich byť určite aj viac, majú totiž jednu veľkú výhodu oproti dlhým (nekonečným) manga sériám – ucelený príbeh v jednej knihe. Jednoducho je to výraznejší čitateľský zážitok, keďže nemusíte čakať na dokončenie príbehu v tých dlhých manga sériách roky. Mangu Přiznání som nepoznal, o to viac sa mi páči, že po nej v Crew siahli, predsa len je už staršia (rok 1999). Jedná sa thriller z horského prostredia. O príbehu toho nechcem veľa prezrádzať a tak napíšem len toľko, že je to o dvoch kamarátoch (Asai a Išikura), ktorí uviazli počas silnej snežnej búrky na vrchole hory. Išikura sa vážne zraní a vypadá to, že na tej hore umrie a prizná sa kamarátovi k vražde. Situácia sa však úplne zmení…

Napínavý psychologický thriller, v ktorom hlavne zo začiatku nie je vôbec jasné ani čitateľovi, ako to vlastne naozaj je. Ako som už napísal, nechcem z príbehu prezrádzať viac, ja som o ňom nevedel nič a aj vďaka tomu som bol počas čítania napätý, ako to vlastne celé dopadne. Je to atmosférické, ale občas tú napínavú atmosféru kazí smiešny vzhľad Išikuru. Nechápte ma zle, kresba Kaidžiho Kawagučiho je kvalitná a dobre sa na ňu pozerá, ale občas je hlavne Išikura vtipne nakreslený (ako to už v mangách býva) a občas to kazilo napätú atmosféru. Inak tu však máme po celý čas len dvoch ľudí na zasneženom horskom vrchole, ktorý je vysoký 3200 metrov. Dej sa po úvodných stranách presúva do horskej chaty a tam sa naplno rozbehne psychologický thriller. Dobre vymyslené, bavilo ma to a do posledných chvíľ sa scenárista Nobujuki Fukumoto zahráva s čitateľom a nie je vôbec jasné, ako príbeh dopadne.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 312

Väzba: Mäkká

Jazyk: Český

Scenár: Nobujuki Fukumoto

Kresba: Kaidži Kawaguči

Preklad: Anna Křivánková (hotate)

Redakcia: Tereza Micková, Alexandra Petáková

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Napínavý psychologický thriller. Jeho veľkou výhodou je fakt, že je celý príbeh v jednej knihe. Tieto manga jednohubky majú svoje čaro a dúfam, že ich bude Crew vydávať stále viac. Inak som túto mangu vôbec nepoznal a je skvelé, že tu tento titul v origináli vydaný už v roku 1999 dostal šancu. O príbehu som nič nevedel a bol som vďaka tomu príjemne napätý až do konca. Veľmi tomu pomáha aj to, že vôbec nie je jasné, ako vlastne príbeh dopadne. Určite odporúčam.

Autor – Rado