Je zaujímavé, že sa tu u nás jeden z najobľúbenejších a najznámejších superhrdinov na svete nepredáva až tak dobre, aby tu mal každý rok niekoľko komiksov podobne ako Batman. Takmer každý rok alebo každý druhý tu máme filmový blockbuster, hlavného hrdinu všetci poznajú a je to ešte k tomu aj sympaťák, ktorý rád vtipkuje. Tak prečo sa mu u nás až tak nedarí? Že by to bolo kvôli uvoľnenejšiemu a farebnejšiemu štýlu? Predsa len má Batman oveľa temnejšie komiksy alebo to bude tým, že má Batman známejších záporákov? Alebo majú komiksy s Batmanom zaujímavejších tvorcov? Ťažko povedať a nepoznám na tieto otázky odpovede. Každopádne tu máme novú sériu so Spider-Manom, ktorá obsahuje udalosti z vydarenej a veľmi pekne nakreslenej jednohubky Amazing Spider-Man: Rodinný podnik.

Príbeh Rodinného podniku sa motal okolo Spideyho sestry, ktorá vlastne nie je jeho sestra a tá sa objaví aj v komikse Do soumraku a vďaka nej sa Spider-Man zamotá do poriadneho problému. V príbehu sa objavia najikonickejšie postavy Spider-Manovho univerza ako je vládca podsvetia Kingpin, otravný novinár J. Jonah Jameson, ktorý sa snaží očierňovať pavúčieho muža na každom kroku a objaví sa ju aj záporák Vulture alebo Spideyho kamoši Human Torch a Black Widow. Scenár napísal Chip Zdarsky, ktorý napísal scenáre aj ku komiksom s Daredevilom alebo s káčerom Howardom. Scenár sa mu vydaril, je uvoľnený a srší vtipom a hláškami. Obsahuje aj pár súbojov, niekoľko zaujímavých postáv a celé to drží dostatočne pohromade a je to pútavé. Fanúšikovia komiksov s týmto pavúčim hrdinom jednoducho musia mať z tohoto prvého dielu do tejto série radosť.

ČLOVĚČE, TY JSI TAK STARÝ, ŽE KDYŽ ODEJDEŠ Z MUZEA, SPUSTÍ SE POPLAŠNÉ ZAŘÍZENÍ.

Kresba je priemerná, ale určite neurazí. Je to taký typický superhrdinský štandard. Škoda, že to po vizuálnej stránke nevypadá tak ako pri maľbe Gabriela Dell´Otta v Rodinnom podniku, ktorá bola na komikse to najlepšie a ľudia si to kupovali hlavne kvôli nej. Inak sa však jedná o príjemný komiks a som rád, že sa Crew znovu po rokoch pustila do série so Spider-Manom v hlavnej úlohe. Ak máte tohoto drzého superhrdinu radi, tak tu od Crew vychádza aj séria, v ktorej blbne spolu s Deadpoolom.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa. KUPUJTE TU

Počet strán: 160

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Scenár: Chip Zdarsky

Kresba: Goran Pavlov, Adam Kubert, Michael Walsch

Preklad: Jiří Pavlovský

Redakcia: Filip Gotfrid, Boris Hokr

Vydavateľstvo: CREW

 

4

Summary

Nová séria so Spider-Manom má vtip, akciu, dostatočne veľa zaujímavých postáv, odkazov a je to príjemná zábava.

Autor – Rado