Na Partisans 1941 som sa tešil, hra je totiž vo veľkej miere inšpirovaná skvelou strategickou sériou Commandos, v ktorej ste ovládali niekoľko postáv s rozličnými schopnosťami a plnili s nimi ťažké misie. Veľmi známou podobnou sériou je aj Desperados, ktoré sa nedávno dočkalo svojho vydareného tretieho dielu, ktorý si u nás v recenzii vyslúžil 90%.

Partisans 1941 je teda veľmi podobnou hrou a mnohí fanúšikovia týchto stealth taktických stratégií to nadmieru ocenia. Podobných hier totiž stále nie je veľa a za posledné roky by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky. Naviac je 2. svetová vojna veľmi atraktívnou témou pre hry. V hre prevezmete postupne velenie nad viacerými členmi sovietskeho partizánskeho odboja, ktorí sabotujú nemeckú vojenskú okupáciu. Budete mať aj svoju základňu skrytú v lesoch, ktorú si môžete počas hrania vylepšovať a budete hľadať v boji proti nacistom aj spojencov, ktorých potom môžete ovládať priamo v boji. O tom je vlastne celý príbeh, ktorý mohol byť podaný určite aj lákavejšie. S partičkou partizánov, ktorých si viete ľubovoľne vyzbrojiť sa teda púšťate do pripravených misií, v ktorých máte za úlohu zabíjať nacistov, sabotovať ich akcie a ničiť dôležité miesta. Pri každej misii si vyberáte troch členov, z ktorých je jeden fixný a dvaja voliteľný. Nikdy však dopredu neviete, aký sa vám v danej misii hodí viac. Niektorí sú totiž lepší strelci, iní sú zasa lepší v tichom zabíjaní.

Akcie si užijete dosť, mapy sú preplnené vojakmi a máte na ich likvidáciu dve možnosti. Buď si zvolíte skrývanie sa za prekážkami a streľbu, ktorá však priláka hliadky z blízkeho okolia a so streľbou riskujete aj stratu života alebo smrť svojich členov. Streľba totiž nikdy nie je úplne presná, ak stojíte od nepriateľa ďalej alebo sa váš nepriateľ kryje za predmetom, potom je to viac-menej streľba naslepo a pripravte sa na to, že z takýchto prestreliek nevyviaznete s úplne plným zdravím. Druhou možnosťou je stealth postup, čo znamená schovávanie sa v kríkoch, pomalé zakrádanie a prácu s nožíkom. Je to istejšie, ale zasa v niektorých pasážach hry oveľa zložitejšie a pomalšie. V akcii si vždy môžete zapnúť taktický režim, kedy sa čas zastaví a vy tak môžete prerozdeliť rozkazy a zmeniť polohy. V hre je prítomný aj inventár a je dôležité prehľadávať aj okolie a padlých nepriateľov. Často totiž nájdete potrebnú muníciu do zbraní, ktorá sa tu míňa veľmi rýchlo alebo rôzne liečebné pomôcky. Inventár vašich postáv nie je nafukovací a tak je potrebné niektoré predmety či zbrane prehadzovať v rámci vašej malej skupinky. Potrebné je aj prerozdeľovanie vhodnej munície, je jej tu totiž viac druhov a každá špecifická zbraň má svoju vlastnú. Pri boji je dôležité používať aj tlačítko na odhalenie predmetov v okolí, aby ste ich zbytočne neprehliadli alebo možnosť kliknúť na nepriateľského vojaka a vidieť tak jeho zorné pole a nevbehnúť tak zbytočne do neho. Po grafickej stránke hra nevypadá zle, hra sa odohráva v lesoch, na dedinách, v zničených mestách a všetko to má takú pochmúrnu šedú atmosféru. Grafika neurazí, ale ani nenadchne a zaskočí hlavne občas nevydarená optimalizácia a prepad FPS.

Hra zatiaľ vyšla na: PC. 

Žáner: Taktická stratégia.

Herná doba: Okolo 12 hodín.

Multiplayer: Nie.

Hru vytvorili:

 

  • 75%
    - 75%
75%

Hodnotenie

Partisans 1941 je kvalitnou stratégiou a fanúšikovia kultovej série Commandos alebo Desperados by hru mali určite skúsiť. Chýba však zaujímavejší príbeh a nápaditejšie misie.

Autor – Rado