Prvý Panzer Dragon vznikol v roku 1995 na konzolu Sega Saturn a druhý diel vznikol o rok neskôr. PC hráči si ich vlastne na svojich mašinách oficiálne nezahrali a tak je tento remake vhodný nie len pre nich, ale aj pre všetkých fanúšikov série, ktorí si môžu túto hru zahrať po 25 rokoch znovu.

Je však otázkou, či má šancu tento remake zaujať aj nových hráčov a mladšiu generáciu. Predsa len je to mŕtvy žáner rail shooterov, ktorý bol populárny v 90. rokoch, ale s príchodom nového milénia viac-menej zanikol a až na občasné lastovičky je mŕtvy dodnes. Jedná sa o strieľačky s obmedzeným pohybom, v ktorých vlastne idete ako keby na koľajniciach (bez koľajníc samozrejme) a váš hrdina sa hýbe automaticky bez možnosti meniť nejako výrazne smer. Panzer Dragoon: Remake má možnosť otáčania sa do strán a možnosť manévrovania s drakom na pár metrov a to je tak všetko, drak totiž lieta automaticky a vy hlavne strieľate do všetkého, čo sa pohne. V dnešnej dobe sú tieto hry akýmsi zjavením, hrajú sa totiž naozaj veľmi netradične a dnešná generácia hráčov už na obmedzenie pohybu nie je veľmi zvyknutá. V každom prípade tu podobné pokusy majú svoje miesto a som rád, že tu občas nejaký vznikne. Síce netrhajú predajné rekordy a naozaj si tieto hry kúpi len pár fanúšikov, ale je dobré si zahrať aj niečo takéto.

Príbeh hry Panzer Dragoon: Remake je veľmi jednoduchý a ukazuje nám lov mladého muža niekde v púšti, kde naháňa divnú formu škorpióna. Popri prenasledovaní objaví podivné ruiny, v ktorých ho napadne obrovské monštrum, no v poslednej chvíli ho zachráni jazdec na lietajúcom modrom drakovi, ktorého prenasleduje ďalší jazdec na ešte väčšom čiernom drakovi. Hlavná postava je svedkom týchto bojov a aj toho, že k nemu modrý drak pristane a jazdec ho chytí za ruku a ukáže mu jeho poslanie, že má zničiť mocné zlé impérium. Jazdec zomiera a vy sa stávate novým majiteľom modrého obrneného draka. Hneď sa aj vrháte do akcie, prostredia sa striedajú, tak isto aj nepriatelia a vašou jedinou úlohou sú rýchle reflexy a zabíjanie nepriateľov a ničenie nebezpečných striel. Fanúšikov pôvodnej hry poteší hlavne nový grafický kabát, ktorý všetko výrazne vylepšuje a celkom dobre sa na hru pozerá. Samozrejme to nie je žiadny grafický zázrak, ale ani neurazí a oproti pôvodnej hre je to výrazný grafický rozdiel. Hudba ostala viac-menej nezmenená a potešia niektoré heroicko-dobrodružné melódie. Inak je štýl hrania nezmenený a z môjho pohľadu je to dobre. Síce by poriadny remake mal väčšiu šancu zaujať aj hráčov, čo túto sériu nepoznajú, ak by sa hrateľnosť výrazne prekopala, no potom by to zasa stratilo čaro zahrať si hru 25 rokov starú v novom kabáte. Niektorým sa totiž ten herný štýl páči a nechceli by, aby sa to hralo inak. Tak tu teda máme 7 rozdielnych levelov, v ktorých musíte pri svojom lete s drakom postrieľať veľké množstvo všemožných nepriateľov a na konci každého levelu zničiť aj bossa. Ak počas levelu umriete, vraciate sa na jeho začiatok a idete odznovu. Je to síce kruté, ale o tom tieto hry sú. Čo však v dnešnej dobe sklame je herná doba, ktorá je maximálne do 2 hodín, ak teda nebudete prehnane umierať. Čo je aj na podobný žáner málo. Panzer Dragoon: Remake sa však nehrá zle a hrateľnosť je aj vďaka rôznorodým nepriateľom a prostrediam dostatočne pútavá a rýchla.

Hra zatiaľ vyšla na: PC a Nintendo Switch. 

Žáner: On-rail strieľačka.

Herná doba: Do 2 hodín.

Multiplayer: Nie

Hru vytvorili:

  • 60%
    - 60%
60%

Hodnotenie

Panzer Dragoon: Remake nie je ani dnes zlou hrou, síce už ubehlo 25 rokov a podobný on-rail shooter už dnes nie je pre dnešnú generáciu veľmi zaujímavý, no fanúšikov poteší zachovanie hrateľnosti a aj nová grafika. Pestrosť nepriateľov a prostredí robí hru dostatočne pútavou, aj keď niektoré súboje s bossmi mohli byť zaujímavejšie a hra je aj veľmi krátka. Jedná sa však o pomerne vydarený remake hry z roku 1995.

Autor – Rado