Orange je síce romantickou/vzťahovou mangou a tak by sa mohlo zdať, že je takmer výlučne pre mladé dievčatá, ale nie je tomu úplne tak. Má totiž dostatočne pútavo vymyslenú hlavnú tému príbehu a o čom že to celé vlastne je?

 

Šesťnásťročná študentka Naho Takamija si žije obyčajný život, má dobré kamarátky a chodí do školy. Nájde však dopis od seba samej, to by až také divné nebolo, lenže jej píše o 10 rokov staršie ja z budúcnosti a vystríha ju v dopisoch pred chybami, ktoré nemá opakovať. V škole totiž majú nového spolužiaka s menom Kakeru Naruse a v dopisoch sa píše práve o ňom. Naho je z toho veľmi zmätená a nechápe, ako sa má k radám postaviť, či má samú seba z budúcnosti počúvať alebo to nechať tak. Postupne sa však so sympatickým Kakeruom zbližuje a zaľúbi sa do neho. V dopisoch sa však píše aj o tom, že mladý Kakeru umrie pri autonehode a naša hlavná hrdinka sa tomu bude snažiť zabrániť.

 

Toľko v skratke o príbehu a hlavnej téme v podobe listu z budúcnosti. Práve táto hlavná myšlienka celej mangy je dostatočne zaujímavá a ťahá celý prvý diel dopredu. Síce je to plné vzťahov mladých ľudí, romantiky, zaľúbených pohľadov a ja som sa vážne bál, či som ten pravý na čítanie niečoho takéhoto, ale tá hlavná téma dopisu z budúcnosti ma zaujala. Spravil som dobre, že som do toho šiel, je to totiž plné sympatických postáv a sám som bol prekvapený, že ma to veľké zameranie sa na vzťahy a romantický žáner nijak pri čítaní nevyrušovalo. Práve naopak, pristihol som sa totiž, že ma to celé baví a som zvedavý ako to bude pokračovať ďalej. Tá hlavná téma záchrany sympatického chalana je podaná dosť napínavo a je vidieť, že tá zmena osudu tak jednoduchá nebude.

Autorka Ičigo Takano si mangu sama napísala a aj nakreslila a musím uznať, že je dostatočne šikovná a ide jej to oboje celkom dobre. Kresba je zameraná hlavne na postavy, výraz tváre a emócie a autorke to kreslí dobre. Trochu mi však vadilo, že sa tu nenachádzajú aj nejaké zaujímavo nakreslené prostredia a vážne sa autorka zameriava v kresbe takmer výhradne len na postavy. Možno v ďalších dieloch toho uvidíme viac. Manga Orange má 6 dielov a z toho úvodného som milo prekvapený a som zvedavý, ako bude príbeh pokračovať.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 228

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Scenár: Ičigo Takano

Kresba: Ičigo Takano

Preklad: Anna Křivánková

Redakcia: Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Tak trochu som sa bál tejto vzťahovej mangy, ale bál som sa zbytočne, Crew znovu siahla po zaujímavej téme a síce sa jedná v tomto prípade o romantiku, je to dostatočne pútavé a má to sympatické postavy. Prvý diel zaujal a som vážne zvedavý na pokračovanie.

Autor – Rado