Comics Centrum nám prinieslo novú sériu, ktorej prvá kniha vyšla v roku 2019. Je od tých istých autorov, od ktorých tu vyšla už kompletná hororová séria Pochmurný kraj, ktorá má 8 dielov. Autormi sú kreslič Tyler Crook a scenáristi Cullen Bunn a Brian Hurtt. Všetci už spolu robili na Pochmurnom kraji, aj keď je pravda, že Brian Hurtt spolupracoval len na štvrtom diely série. Od Cullena Bunna už u nás však vyšlo viacero komiksov, medzi tie najpopulárnejšie patrí rozhodne komiks zo sveta hry Cyberpunk 2077 a to s názvom Cyberpunk 2077: Trauma Team. V tomto roku sa má skompletizovať druhá kniha Odkaz rodu Blacků a uvidíme, či to už bude dokončenie príbehu alebo bude séria pokračovať ďalej. 

Život Romana Blacka sa chýli ku koncu. Ako najstarší z rodu čarodejníkov však musí ešte vybrať svojho nástupcu medzi vlastnými deťmi, čo nie je vôbec jednoduché a rozhodovanie je ťažké. Túto rodinnú usadlosť však naruší mladé dievča, ktorú v lese prenasledujú divokí čarodejníci a musí jej pomôcť v pátraní po čarodejníckej sile, ktorá sa uvoľnila a kvôli nej umierajú ľudia.

Príbeh svojou jednoduchosťou určite prekvapí a jedná sa vlastne o jemne hororovú fantasy detektívku. Celý príbeh sa začína haváriou, pri ktorej podivným spôsobom zhorelo celé auto a všetci cestujúci. Následne sa dej presúva do sídla rodu Blackov, kde vidíme po prvýkrát hlavu rodiny a jeho záhadné zhováranie sa už s mŕtvymi členmi rodiny. Prvú polovicu knihy sledujeme tieto dve príbehové linky, kde jedna sa venuje vyšetrovaniu záhadných úmrtí a druhá sa zase venuje výberu nasledovníka rodu, čo však preruší mladé dievča prenasledované čarodejníkmi. Komiks trpí kvôli svojej krátkosti, kde sa nestihneme poriadne zoznámiť s postavami, čo najviac vidno na rodine Blackovcov, lebo okrem samotného hlavného Romana Blacka dostávajú ostatné postavy príliš málo priestoru na to, aby bol výber nasledovníka zaujímavý. Udalostí okolo divokých nebezpečných čarodejníkov a nespútanej čarodejníckej sily je tiež relatívne málo a všetko jednoducho skončí príliš rýchlo. Scenár je aj kvôli tomu príliš uponáhľaný. Uvidíme, čo s príbehom urobí pokračovanie a kam ho posunie. S kresbou je to lepšie, štýl Tylera Crooka mám rád už zo série Pochmurný kraj, aj keď musím uznať, že Odkaz rodu Blacků nemá nejak extra výrazné scény a tak vo väčšine prípadov sledujeme nakreslené rozhovory hlavných či vedľajších protagonistov. 

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho na stránke Komárovo knihkupectví.

KUPUJTE TU

Počet strán: 128

Väzba: Pevná s prebalom

Jazyk: český

Scenár: Cullen Bunn, Brian Hurtt

Kresba: Tyler Crook

Farby: Tyler Crook

Preklad: Alexandra Niklíčková

Redakcia: Ondřej Černý, Radek Chaloupka, Barbara Doe (Warneke), Václav Dort, Tomáš Náprstek, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková

 Komárovo knihkupectví

3

Hodnotenie

Ak hľadáte fantasy detektívku s pár hororovými scénami, určite dajte komiksu šancu, len sa pripravte na to, že prvý diel vám veľa otázok nezodpovie a viaceré postavy nedostanú veľa priestoru. Uvidíme, kam to posunie chystané pokračovanie.

Autor – Rado