Tak toto som vážne nečakal. Nesnáším Pohádkov 1 je dokonale zábavný komiks, ideálny na odreagovanie. Crew tentokrát trafili do čierneho aj z hľadiska predajnosti, lebo v ich najnovšom rebríčku je Pohádkov na skvelej piatej priečke najpredávanejších komiksov za posledný mesiac a snáď to pomôže tomu, že budú vydávať viac komiksov od vydavateľstva Image, ktoré je na našom trhu predsa len tak trochu ignorované. Jasné, Crew od nich pár sérií skúšalo, z posledných mesiacov to sú napríklad série Krysí královny alebo Netvora a síce sú to série kvalitné, rebríčky predajnosti u nás práve nelámali. Séria Nesnáším Pohádkov odštartovala teda naozaj dobre a o čo vlastne ide?

Hlavnou postavou je šesťročné dievčatko Gertrúda, ktoré si prialo odcestovať do sveta plného farieb, smiechu a mágie. Jej prianie sa jej splní hneď na prvej strane komiksu a je doslova tvrdo hodená do nového rozprávkového sveta nazvaného Pohádkov. Aj napriek milým bytostiam chce však Gertrúda ísť naspäť domov a tak jej kráľovná Mrakéta vysvetlí, že musí nájsť kľúč, ktorý jej otvorí dvere naspäť do reálneho sveta. Ako svojho sprievodcu dostane Gerta lietajúcu muchu Ladimíra aj spolu s mapou. Hľadanie kľúča však nešlo úplne podľa plánov a tak sa v deji presúvame o 27 rokov, kde je Gerta už dospelá, ale je uveznená stále v tele malého dievčaťa a už je z toho všetkého pekne nasra…ehm…nervózna.

PODÍVEJ SE ALE NA TO ZE STRANY DRUHÝ! lalala JE TO SICE CHUDÁK, ALE ZOMBÍCI JSOU TUHÝ! lalala

ZABÍT TĚ NEMÚŽU, ALE JESTLI NEPŘESTANEŠ S TÍM, CO POVAŽUJEŠ ZA SPĚV, STŘELÍM TĚ DO KRKU.

Autorom komiksu je Skottie Young, veľmi talentovaný scenárista, ktorý svoje komiksy píše a často aj kreslí. Na našom trhu od neho zatiaľ vyšli tri komiksy s mývalom Rocketom, ktorý je dobre známy z filmov Strážcovia Galaxie. Skottie sa s Pohádkovom utrhol úplne z reťaze a vidno, že ho to celé veľmi bavilo tvoriť. Naozaj veľké množstvo sviežich a hravých nápadov, scenár je nahláškovaný, drastický, ale veľmi zábavný. Ja som sa usmieval od začiatku do konca a viackrát som sa smial nahlas. Nestáva sa mi to pri komiksoch často, ale tu je tak sympaticky utrhnuté z reťaze, že som sa naozaj rozprávkovo bavil. Hlavné postavy večne nasra..ehm…nahnevanej Gertrúdy a jej flegmatického spoločníka Láďu sú perfektne napísané a veľmi som si ich obľúbil. Kresbu zvláda Skottie tiež úplne na výbornú. Všetko je tak milo detsky nakreslené, až kým si uvedomíte, že tu lietajú useknuté a ustrelené končatiny, celé je to čvachtavo krvavé a milo vulgárne. Kresba je veľmi hravá a jednoducho sa na to celé aj vďaka pestrým farbám veľmi dobre pozerá. Pre najmenšie deti komiks rozhodne nie je, ale pre tie školopovinné je to už ideálne a pochutia si na tom aj dospelí čitatelia, ktorým to bude určite pripomínať kultového Loba.

Nesnáším Pohádkov je komiks na pokračovanie a momentálne u nás vyšiel prvý diel.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa. KUPUJTE TU

Počet strán: 136

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Scenár: Skottie Young

Kresba: Skottie Young

Preklad: Michael Talián

Redakcia: Martin Kužel

Vydavateľstvo: CREW

 

5

Hodnotenie

Nečakal som to, ale Nesnáším Pohádkov 1 je naozaj zábavný komiks. Uchechtával som sa pri čítaní celý čas a nemám k nemu ani najmenšiu výhradu. Hravá kresba, svieži scenár plný vydarených hlášok a sympatickí hrdinovia. Ak sa chcete predovšetkým zabaviť, tak je tento komiks ideálny.

Autor – Rado