Tá rôznorodosť žánrov je na edícii Modrá Crew veľmi fajn. Aktuálne máme UCC Dolores a sci-fi, minule bolo fantasy , nájdeme tu aj western, dobrodružný, historický či komediálny komiks. Edíciu mám vážne veľmi rád, lebo prináša viacero komiksov, ktoré by tu inak pravdepodobne nevyšli nikdy. UCC Dolores je síce od Crew avizované, že je to 4 dielna uzavretá séria, ale tento týždeň vyšiel vo Francúzsku piaty diel a teda to tak rýchlo pravdepodobne neskončí. Predsa len je táto séria dosť populárna, čo dokazuje aj umiestnenie prvého dielu v TOP100  komiksoch za rok 2019, kedy obsadil skvelé 20. miesto a diel druhý obsadil 48. miesto v tom istom roku. UCC Dolores v domovine zabodovala a vôbec sa tomu nečudujem, keďže autorom je šikovný Didier Tarquin, ktorý okrem iných komiksov kreslil aj perfektnú sériu Lanfeust z Troy, ktorú napísal Arleston (Ekhö). 

Príbehovú premisu tejto série sme už síce viackrát videli v iných filmoch, knihách ale aj v komiksoch, no dovolím si tvrdiť, že je to v spracovaní celkom svieže. Hlavnou postavou je totiž mníška Mony, ktorá zdedila zaujímavú vec a to slávnu vesmírnu bojovú loď UCC Dolores. Sama však netuší, ako niečo také pilotovať a tak hľadá schopného pilota, ktorého nájde v postave Kasha, ktorý Monu zachráni pred slizkým monštrom a následne sa vydajú bojovú loď opraviť. Akonáhle s ňou odletia, spoznávajú ďalšieho člena do partie a to krpatého mechanika Torka. Takáto partia sa teda vydáva na vesmírne dobrodružstvá a veru že ich nebude málo…

Dobré to bolo! To je asi prvé, čo mi po dočítaní napadlo. Sympatické postavy, zaujímavý svet a všadeprítomné drsné hlášky a humor. Fungovalo to na mňa a jediné, čo mi na prvých dvoch dieloch vadilo je nevyrovnané tempo. Nebol to však až taký problém, že by mi to pokazilo kvalitný zážitok. Hlavná hrdinka prechádza výcvikom v ovládaní bojovej lode, potom musia naši hrdinovia uletieť bojovým stíhačkám, ocitajú sa na zvláštnej planéte a takýmto štýlom ide príbeh ďalej. Trochu sa to podobá celé aj humorom na Arlestonove komiksy, čo je však normálne, keďže s ním autor scenára a kresby Didier Tarquin dlhé roky spolupracoval. Som zvedavý na pokračovanie.

30. komiks v edícii Modrá Crew.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na e-shope CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 100

Väzba: Mäkká

Jazyk: Český

Scenár: Didier Tarquin, Lyse Tarquin

Kresba: Didier Tarquin, Lyse Tarquin

Preklad: Richard Podaný

Redakcia: Filip Gotfrid, Jolana Tichá

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Zápletka o mníške, ktorá zdedí vesmírnu bojovú loď má niečo do seba a dobre som sa bavil. Vadilo mi však nevyrovnané tempo príbehu, inak je UCC Dolores zábavnou sci-fi so sympatickými postavami a vydarenými hláškami. Celé to je svojim štýlom humoru, spracovaním príbehu a aj vizuálom podobné komiksom od Arlestona (u nás známy hitom Ekhö). Čo je však logické, keďže autor Didier Tarquin s Arlestonom dlhé roky spolupracoval.

Autor – Rado