Séria Ekhö: Zrcadlový svět je vlastne takou vlajkovou loďou edície Modrá Crew. Všetko sa to začalo ešte v komiksovom časopise Crew v roku 2016, kedy vyšla ukážka z prvého dielu série a v momente si ju čitatelia obľúbili a chceli ďalší nášup. V Crew sa následne rozhodli, že časopis ako taký skončí po čísle 52 a nastúpi na jeho miesto Modrá Crew, ktorá bude obsahovať celé komiksové príbehy a vždy po dvoch dieloch v jednom čísle. Následne tak koncom roka 2016 vyšlo prvé číslo Modrej Crew s prvými dvoma časťami série Ekhö: Zrcadlový svět. Odvtedy má už séria vo svete 11 dielov, posledný vyšiel zatiaľ v minulom roku a odohráva sa v Mexiku. U nás už v Modrej Crew vyšlo Ekhö 5x a teda už desať dielov. Stále sa teší vysokej obľube a síce sú už scenáre od Arlestona predsa len horšie ako zo začiatku, stále je to fajn uvoľnená zábava.

V sérii sa nachádzame v špeciálnom fantasy svete nazvanom Ekhö a celý tento svet funguje trochu inak ako ten náš reálny. Síce sú tu všetky tie známe mestá, ale žijú v nich draci a iná háveď a okrem toho všetkého aj Prikóni, ktorí pripomínajú malé veveričky a musia piť pravidelne čaj na ukľudnenie, inak by z nich boli nebezpečné monštrá. Hlavnou postavou je Mravena Draapulová, ktorá má špeciálnu schopnosť, že ju raz za čas posadne nejaký duch mŕtvoly. V sérii sme sa už pozreli do New Yorku, Paríža, Hollywoodu, Barcelony, Londýna, na Manhattan, riešili sme tajomstvo Prikónov a tentokrát nás čaká poriadna exotika. Pozrieme sa totiž v najnovšom pokračovaní do Afriky a do Číny.

Aj keď mi už príde séria Ekhö mierne vyšumená, obkukaná a vlastne sa už stále len opakujú tie isté scenáre len na rôznych miestach sveta, tak najnovší diel ma tou svojou exotikou dokázal zabaviť viac, ako diely predošlé. Predsa len prostredie Afriky mám veľmi rád v každom médiu, či už sa jedná o filmy, knihy, hry či komiksy. Tu prináša Arleston zápletku okolo záhadného vírusu, ktorý spôsobuje vypadávanie chlpov u malých Prikónov a tí následne od hanby umierajú. Našich hlavných hrdinov zavedie pátranie do Afriky, kde sa stretnú napríklad aj s Tarzanom. Celé je to vizuálne zaujímavé a síce by som si vedel predstaviť aj vtipnejší scenár, bavilo ma to. Druhý príbeh zavedie hrdinov do Číny, v ktorej budú hľadať nadané akrobatky. Znovu veľmi axotické miesto, Alessandro Barbucci sa tu s kresbou poriadne vybláznil a vypadá to všetko naozaj krásne, lebo scenár nás zavedie po najznámejších miestach Číny a tak dôjde aj na Čínsky múr, Šanghaj, Nepál a dokonca aj na mesto Wu-Chan, kde si budú musieť nasadiť naši hrdinovia rúška kvôli vírusu z netopierov 🙂 Tento príbeh ma bavil ešte viac ako ten z Afriky a celkovo teda pre mňa najlepšie Ekhö od čísla 4.

26. komiks v edícii Modrá Crew.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na e-shope CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 104

Väzba: Mäkká

Jazyk: Český

Scenár: Christophe Arleston (Scotch)

Kresba: Alessandro Barbucci

Preklad: Richard Podaný

Redakcia: Filip Gotfrid, Jolana Tichá

Vydavateľstvo: CREW

 

4

Hodnotenie

Nové Ekhö ma potešilo a celkom príjemne prekvapilo. Priznajme si totiž, že posledné čísla z tejto hravej fantasy série už predsa len mali slabšie scenáre a prišlo mi, že sa už príliš opakujú. Tu však na mňa zabrala exotika Afriky a Číny a aj vďaka vizuálnej atraktívnosti ma to bavilo. Dokonca mi prišlo, že aj scenáre od Arlestona boli tentokrát znovu o niečo hravejšie ako v posledných číslach. Za mňa príjemná nenáročná zábava.

Autor – Rado