Ako som už písal pri prvom komikse Minecraft komiks – První kniha příběhů, Minecraft je fenomén. Hry sa predalo viac ako 200 miliónov kópií, čo ju radí s prehľadom na prvé miesto najpredávanejších hier všetkých čias. Crew u nás zatiaľ vydalo 3 komiksy, na ten prvý som sa pozrel minule a vôbec nebol zlý, povedal by som, že pre deti a fanúšikov Minecraftu bol priam ideálny aj vďaka pekným myšlienkam o priateľstve. Dnes sa pozriem na ďalšie 2 komiksy z tohoto sveta.

Minecraft komiks – Příběhy z Overworldu – Tentokrát komiks neobsahuje len jeden príbeh ako tomu bolo naposledy, ale máme tu rovno 6 krátkych príbehov a ku každému príbehu je iný scenárista/scenáristka a iný ilustrátor/ilustrátorka. Je rozhodne zaujímavé sledovať, ako sa k tejto špecifickej téme autori postavili, predsa len je Minecraft svojou pixelovou grafikou dosť špecifický a tak určite prekvapí rôznorodý štýl kresby.

Kazisvět – Prvá poviedka je najratšia zo všetkých a je to vlastne také moralizovanie na tému, aby ste druhým nerobili zle. Je to kratučké, ale pointa je hlavne pre deti vhodná. Olsavenec – Druhá poviedka je asi najhoršia zo všetkých a je o tom, že aj keď v tom reálnom živote je váš narodeninový deň hnusný a nevydarený, lebo vášmu šéfovi je to jedno, že tie narodeniny máte a práca sa jednoducho musí spraviť, tak ešte vždy to neznamená, že ten deň bude úplne zlý. Večer sa hlavná postava príbehu po práci pripojí do Minecraftu, zažije tam pekné dobrodružstvo a jeho partia mu tam pripraví peknú narodeninovú oslavu. Nakoniec teda ten deň nebol taký zlý. Syčákův příběh – Tretia poviedka sa zameriava na postavy živočíchov a monštier v hre. Syčák je tu hlavnou postavou a síce je celý príbeh o priateľstve, je aj o strate a obetovaní a o tom, že nie je každý na prvý pohľad taký zlý, ako sa zdá. Celkom smutný koniec. Čarodějnice a střelec – Štvrtý príbeh je o nepriateľstve dvoch postáv, ktoré sa neznášajú, ale proiklady sa občas priťahujú a tak by človek nikdy nemal vravieť nikdy. Aj keď sa zo začiatku neznášali, aj tak sa z nich môže stať pár a jeden druhého môžu rešpektovať. O tom je v skratke tento príbeh, ktorý z tejto knižky vyčnieva asi najviac a keby sa nenachádzal v knižke venovanej téme Minecraft, tak by som ani nevedel, že je to príbeh z tohoto sveta. Příběh o prasátku – Piaty príbeh je asi najvtipnejší. Má to dobrý nápad o prasiatku, ktoré prenasleduje hlavného hrdinu tohoto príbehu a dostane ho do nemalých problémov a celé to pôsobí veľmi milo, za mňa asi najlepší príbeh z knihy. Podivné pobřeží – Je poslednou poviedkou a je úplne bez slov. Má najkrajšiu kresbu zo všetkých 6 poviedok a síce tento príbeh aj najrýchlejšie preletíte, rozhodne patrí k tým lepším z knihy.

Minecraft komiks – Chodí Wither okolo – Zatiaľ posledná komiksová novinka od Crew zo sveta Minecraftu. Tento komiks rozpráva o družine, ktorá sa venuje lovu príšer a jedná sa o postavy Cahira, Orion, Senan a ich pes. Senan je skúsený dospelák, ktorý si pod svoje krídla zobral Cahiru a Oriona a spravil z nich skúsených lovcov príšer. Pri ich prehľadávaní okolia a túžbe po pokladoch však vyvolajú nechcene silného Withera, ktorého je ťažké zničiť a Senana pri boji prehltne a zmizne s ním. Cahir a Orion ho však chcú nájsť, oslobodiť a zlého Withera chcú zničiť. Na svojej ceste stretnú Atriu, ktorá žije sama v opevnenom domčeku, lebo má na sebe nebezpečnú kliatbu. Privoláva totiž príšery z okolia a preto žije v domčeku sama ďaleko od ostatných obyvateľov, aby ich nevystavila riziku útoku oblúd. Cahira a Sebab ju presvedčia, že by išla na výpravu za záchranou Senana s nimi, lebo má schopnosť privolávať obludy a teda aj Withera.

Toľko k príbehu tohoto komiksu. Tentokrát sa jedná znovu o jeden ucelený príbeh napísaný a kreslený jednou autorkou. Kresba je taká farebná detská a príbeh určite fanúšikov hry poteší. Znovu tu vládne myšlienka o priateľstve, spolupatričnosti a pomoci druhému.

Oba tieto komiksy z Minecraftu sú vhodné pre deti a fanúšikov Minecraftu potešia určite tiež.

Ak vás komiksy zaujali, kúpte ich priamo na stránke vydavateľa.

Minecraft komiks – Příběhy z Overworldu – KUPUJTE TU

Minecraft komiks – Chodí Wither okolo – KUPUJTE TU

Počet strán: 92 a 88

Väzba: tvrdá

Jazyk: český

Scenár: Ryan North, Hope Larson, Kevin Panetta, Rafer Roberts, Stephen McCranie, Ian Flynn, Kristen Kudsnuková

Kresba: Meredith Gran, Savanna Ganucheau, Cheryl Young, Ryan Maniulit, Stephen McCranie, Jenn St-Onge, Kristen Kudsnuková

Preklad: Filip Škába

Redakcia: Filip Gotfrid, Boris Hokr, Andrea Nekvapilová

Vydavateľstvo: CREW

3

Hodnotenie

Minecraft komiksy sú aj tentokrát vhodné pre deti a pre fanúšikov tohoto herného fenoménu. Sú farebné, obsahujú pekné myšlienky o priateľstve, občas nejaké to mravné ponaučenie alebo vtipnú pointu.

Autor – Rado