EARLY ACCESS VERZIA

Madshot je malá indie hra výrazne inšpirovaná hororovou tematikou Cthulhu. Jedná sa o rogue-lite plošinovkovú 2D strieľačku, v ktorej budete zabíjať v arénach monštrá Cthulhu. Hru vydalo štúdio HOOK, ktoré má zatiaľ za sebou len čiernobielu retro FPS s názvom KINGDOM of the DEAD, ktorú sme tiež recenzovali a nedopadla vôbec zle. Dostala u nás 75%, čo je na tak malú indie hru veľmi slušné číslo.

Hrateľnosť titulu Madshot nie je vôbec zlá a v jednotlivých náhodne generovaných arénach zabíjate všetky objavujúce sa monštrá. Tých je hneď niekoľko druhov a každý robí niečo iné. Tak napríklad sú tu potkany, ktoré sú rýchle ale takmer neškodné, ďalej niekoľko druhov zombií, lietajúce rýchle netopiere, sliz, ktorý sa po rozstrelení zmení na menšie kusy, veľký pavúk, ktorý vypúšťa malé pavúky, pľuvajúce monštrá a tak podobne. Na konci každej dimenzie vás potom čaká samozrejme súboj s obrovským bossom. Vždy keď umriete, začínate vo svojom sídle, kde sa môžete vylepšiť, prijať rôzne výzvy, za ktoré potom máte odmeny alebo si zmeniť svoju masku, vďaka ktorej máte špeciálnu schopnosť. V jednotlivých úrovniach potom vždy po vyčistení vstupujete do brány, v ktorej si vyberiete nejaký upgrade a zvolíte si cestu ďalej. Samotná hrateľnosť je veľmi akčná, s vašou postavou budete musieť poriadne skákať a uhýbať sa nepriateľom, máte vo výbave dve veľké pištole, neskôr získate aj iné zbrane. Hra obsahuje jednoduchý parkour a tak budete skákať po stenách, vo vzduchu robiť saltá a tak podobne.

Hra sa nachádza v Early Access verzii, čiže v predbežnom prístupe na Steame a momentálne vývojári z Overflow plánujú niekoľko mesiacov hru vylepšovať a pridávať do nej nové veci pred tým, ako ju vydajú v plnej verzii. Zatiaľ teda presný dátum plnej verzie nepadol. Predbežný prístup bude obsahovať menej ako 50% z celkovej hry, samozrejme pribudnú nové zbrane, nepriatelia či bossovia. Všetko záleží na spätnej väzbe od hráčov. Momentálne je hra zábavná, má určitý potenciál, uvidíme ako sa to autorom podarí vylepšiť do budúcna, najviac mi momentálne vadia takmer neviditeľné upgrady. Vždy sa jedná momentálne buď o viac života, trochu väčšiu silu a tak podobne. Podobné hry zvyknú byť zaujímavejšie spravené čo sa týka zbraní alebo upgradov, tu je ešte rozhodne na čom pracovať. Po grafickej stránke sa jedná o kreslenú 2D grafiku, nevypadá zle

Hra má aj momentálne cenu 15,99€. Ak vás hra zaujala, neváhajte, lebo cena sa neskôr zvýši.

Oficiálna Steam stránka hry.

Hra zatiaľ vyšla na: PC.

Žáner: 2D rogue-lite plošinovka.

Multiplayer: Nie.