Loki bol vždy veľmi rozporuplnou postavou Marvel univerza. Aj napriek svojej rozporuplnosti sa však stal jednou z najobľúbenejších postáv, k čomu prispelo určite veľkou mierou aj vydarené filmové obsadenie. Vo filmoch ho hrá šikovný Tom Hiddleston a tá nejednoznačnosť tejto postavy ju robí pre diváka dostatočne zaujímavou. Loki je výrazný a dokáže utiahnuť príbeh ako hlavná postava, rozhodne na to má obrovský potenciál. Loki: Bůh, který spadl na Zemi ponúka Lokiho v hlavnej úlohe, podaril sa však aj príbeh?

Válka říší skončila aj vďaka veľkej pomoci Lokiho, ktorý pomohol poraziť Malekithove armády a jeho spojencov. Zastavil tak útok ľadových obrov na New York. Loki je teraz kráľ Jotunheimu, čo je ríša ľadových obrov a veľmi sa mu do toho kraľovania nechce. Pozor však na neho dáva Thor, ktorý dohliada na to, aby kraľovanie nezanedbával a robil ho tak, ako sa od dobrého kráľa vyžaduje. To by však nebol Loki, keby nerobil samé problémy, že?

Hlavným problémom komiksu je chaotický scenár. Ešte prvých pár strán má potenciál a ukazuje, že môže byť tento komiks príjemným, hravým a vtipným oddychom, ale potom sa príbeh zbytočne zamotáva a komplikuje. Naviac po bombastických udalostiach vo Válke říší sa tento komiks drží dosť pri zemi. Loki tu hláškuje a jeho charakter je podobný ako ten Deadpoolov, ale menej uletený a vtipný. Mňa osobne zarazil hlavne scenár, ktorý jednoducho nie je dostatočne pútavý a zaujímavý hlavný hrdina to tentokrát nespasí. Zamrzelo ma aj to, že chýba Lokimu väčší ťah na bránku, švih, dynamickosť a v neposlednom rade ani toho vtipu nie je tak veľa ako by človek čakal. Aj napriek nenaplneniu veľkého potenciálu to však nie je zlý komiks a ak ste fanúšikom tejto postavy, určite ho skúste. Kresba je príjemne mainstreamová a dobre sa na ňu pozerá aj keď neponúka extra zaujímavé a nápadité scény.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 132

Väzba: Mäkká

Jazyk: český

Scenár: Daniel Kibblesmith

Kresba: Oscar Bazaldúa Nava (Oscar Bazaldúa), Andy MacDonald

Preklad: Kateřina Tichá

Redakcia: Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová

Vydavateľstvo: CREW

3

Hodnotenie

Loki: Bůh, který spadl na Zemi má v hlavnej úlohe jednu z najobľúbenejších komiksových postáv z marveláckeho univerza. Komiks je však podobne rozporuplný ako postava Lokiho a rozhodne tu bol väčší potenciál. Kameňom úrazu je scenár, ktorý sa aj napriek pútavému začiatku až tak nevydaril a pôsobí chaotickým dojmom. Aj napriek tomu je to však vhodný komiks pre fanúšikov tohto (anti)hrdinu a pri správnom naladení to môže byť fajn nenáročná zábava.

Autor – Rado