Za hru je zodpovedné malé indie štúdio z Berlína. Jeho názov je Happy Broccoli Games a má 5 členov. Ich prvotinu Kraken Academy!! im vydal tím Fellow Traveller, ktorý je špecialistom na malé indie projekty a vydal ich už naozaj veľké mmnožstvo. Aj v´daka nim majú také malé indie štúdiá šancu preraziť. Časové slučky sú cool, to je nepopierateľný fakt. Hranie s časom a opakovaním udalostí preslávili vo filmovom priemysle napríklad legendárna komédia Na Hromnice o deň viac alebo o niečo alebo novšia sci-fi pecka Na hrane zajtrajška. Vo svete videohier toľko časových slučiek nevídame. Našťastie sa ale môžeme spoľahnúť na nezávislých vývojárov, ktorý sa originálnych nápadov toľko neboja. Medzi také patrí aj spomenuté štúdio Happy Brocolli Games a ich prvotina Kraken Academy.

Hlavného hrdinu hry čakajú prvé dni na novej strednej škole s názvom Kraken Academy. A aby toho nebolo málo, okrem toho, že na tú istú školu bude chodiť aj jeho sestra, ktorú neznáša a ona neznáša jeho, čaká ho hneď po príchode okrem všeobecnej nervozity z nového prostredia magický kraken. Ten mu povie, že za tri dni má prísť koniec sveta a je len na ňom, aby tomu zabránil. Splnenie tejto úlohy bude pritom vyžadovať oslobodenie štyroch duchov a hlavne spriatelenie sa s ansámblom miestnych podivných postavičiek. Kraken Academy totiž nie je úplne obyčajná stredná škola. Kúzelný hovoriaci kraken je len prvým vodítkom k tomu, že sa hlavný hrdina ocitol na naozaj podivnom mieste. To však budete mať veľa času podrobne preskúmať a zoznámiť sa s miestnymi študentmi a učiteľmi. K vyslobodeniu každého z duchov spotrebujete jednu trojdňový časovú slučku, v ktorej sa vždy lepšie zoznámite s jedným zo študentských klubov a jeho členmi. Na záver každej zo slučiek vás potom čaká súboj s bossom. Kraken Academy je mixom mnohých žánrov, najlepšie možno hru opísať ako adventúru s RPG prvkami. Okrem interakcie s postavami a množstva rozhovorov, ktoré našťastie nie sú nijak dlhé, sú celkom stručne a vtipne napísané, tu budete aj čas od času bojovať a hrať rôzne minihry.

Mini hry sú celkom dostupné pre každého hráča, či už máte skúsenosti s podobným typon hier alebo nie, nebudú pre vás veľký problém. Obtiažnosť hry je príjemná a nefrustrujúca. Animácie sú vydarené a vtipné, ale musí vám sadnúť grafický štýl hry, ktorý rozhodne nie je pre každého. Jedná sa o pixel art a ten zaváňa veru veľkým retro z čias minulých, v posledných rokoch je však veľké množstvo indie titulov, ktoré sa k tomuto grafickému štýlu vracajú a je značne obľúbený. V rámci pixel artu vypadá hra dobre, pobavia vtipné animácie a aj rôzne vtipné postavičky. Keď však tejto grafike neholdujete, určite choďte o hru ďalej. Rozhodne sa nejedná o krátku hru, predsa len ten svet akadémie je dosť rozsiahly a preskúmavať sa dá takmer všetko. K tomu keď si prirátate aj veľké množstvo postáv a možnosť s nimi pokecať, celkovo sa jedná o hru, ktorej hrateľnosť sa šplhá až k 10 hodinám, čo rozhodne nie je na malý indie projekt málo. Hra s hráčom veľmi šikovne komunikuje, netlačí ho na skúmanie, ale predovšetkým vytvára svet, ktorý je aj tak zaujímavé preskúmavať. Koniec koncov, ak sa nad tým zamyslíte, môžete prejsť hrou bez splnenia jedinej bočnej úlohy, ale vy sami ich budete chcieť splniť čo najviac kvôli sympatickému štýlu hry a viažu sa k nim aj zaujímavé postavy. Najväčším kúzlom tejto hry je ten svet, ktorý sa podarilo vytvoriť naozaj pútavo. Či už sú to postavičky, miesta, či všadeprítomný humor, pri ktorom sa budete často usmievať, až hlasno smiať, tak je to celkovo naozaj sympatická malá hra. Za zmienku stojí aj vydarená hudba a zvuky. 

Oficiálna stránka hry. 

Hra zatiaľ vyšla na: PC.

Žáner: Humorná 2D adventúra.

Multiplayer: Nie.

Hru vytvorili:

Hru na recenziu nám poskytli:

  • 80%
    - 80%
80%

Hodnotenie

Kraken Academy!! je veľmi vtipnou a príjemnou 2D adventúrou, v ktorej sa miešajú aj RPG prvky. Váš hrdina je prvý deň na poriadne divnej strednej škole a hneď sa stretne s obrovským krakenom, ktorý mu povie, že za 3 dni má prísť koniec sveta a je len na ňom, aby tomu zabránil. Na svojej ceste stretnete kopu bizarných postavičiek, budete prehľadávať okolie, plniť úlohy, hrať rôzne minihry a občas si aj zabojujete. Grafický štýl je osobitý, jedná sa o 2D pixel art, ktorý nemusí sedieť každému, komu však nevadí, určite by si mal Kraken Academy!! zahrať.

Autor – Rado