Obľúbení DC superhrdinovia a zombíci? Poviem to na rovinu, pre mňa bola len otázka času, kedy sa toho niekto chopí. Predsa len zombie tematika je veľmi populárna už niekoľko rokov a stále je žiadaná ako vo filmoch, seriáloch, hrách a tak aj v komiksoch. Keď to naviac skombinujete s najpopulárnejšími superhrdinami ako sú Batman, Superman či Wonder Woman tak je o úspech postarané. Jediné, čo k tomu treba je schopný scenárista a kvalitní kresliči. To sa podarilo, scenár dostal na starosť Tom Taylor, od ktorého už u nás vyšiel vydarený Hellblazer: Vzlety a pády a o kresbu sa postaralo viacero kvalitných kresličov ako Laura Braga, Neil Edwards, Trevor Hairsine, James Harren či Darick Robertson.

600 000 000 obetí a stále to stúpa! Za všetko môže záhadný techno-organický vírus, ktorý sa šíri cez internet, mobily či TV. Všetci tí ľudia však neumreli, ale zmenili sa na nebezpečných zombíkov, pre ktorých zmyslom je zabíjať všetko živé na okolo. Imúnni voči tomuto vírusu, voči uhryznutiam či škrabancom od infikovaných nie sú ani tí najsilnejší superhrdinovia. Ak je normálny človek nebezpečný ako zombie, aký nebezpečný potom bude zombie Batman? najsilnejší muž Superman? Alebo najrýchlejší muž na planéte Flash? Ak sa infikujú, bude to koniec, koniec liDCtva…

Séria DCeased (alebo po našom Konec liDCtva) vyvolala celosvetovo veľmi priaznivé ohlasy a stala sa veľmi populárnou. Vôbec sa tomu nečudujem, lebo keď si predstavím zombie Batmana či Supermana, tak to má poriadne grády a poriadne grády má celý tento komiks. Ako to už býva zvykom vo väčšine superhrdinských komiksoch aj tu sa stretneme v príbehu s veľkou hromadou postáv. Čaká tu na nás viacero kladných hrdinov ale aj záporákov a veľký počet z nich sa nakazí a bude tak mať úplne inú podobu, na akú sme boli vždy zvyknutí. Vidieť zombie Batmana, Jokera či Aquamana je rozhodne zaujímavé. Uvidíme tu však aj Darkseida, Cyborga, Flasha, Supermana, Wonder Woman, Harley Quinn, Green Arrowa a mnohých ďalších. Síce to v superhrdinských komiksoch veľmi rád nemám, keď je príliš veľký počet postáv tak často vzniká chaos a väčšina dostane príliš malý priestor, no tu ma to kvôli zombie tematike naozaj bavilo. Nájdu sa tu však aj nudnejšie pasáže a výborný dojem mi pokazila hlavne pasáž s menej známymi hrdinami, medzi ktorými mal dôležitú úlohu John Constantin, Tvorí to 1/3 obsahu komiksu a tam som to z veľkej často odzíval, inak však naozaj vydarený komiks, ktorý už má vo svete aj pokračovania, ktoré na seba aj u nás určite nenechajú dlho čakať. Verím totiž, že to bude úspešné, téma je naozaj atraktívna a celkovo sa mi páčilo aj vizuálne spracovanie.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 232

Väzba: Tvrdá

Jazyk: Český

Scenár: Tom Taylor

Kresba: Laura Braga, Neil Edwards, Trevor Hairsine, James Harren, Darick Robertson

Farby: Rainier Beredo (Rain)

Preklad: Jan Kukrál

Redakcia: Filip Gotfrid, Jolana Tichá

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Aké by to bolo keby sa zmiešali zombíci a superhrdinovia? Láka vás predstava zombie Batmana, Jokera či Supermana? Konec liDCtva má podľa mňa skvelú tematiku zombie vírusu, proti ktorej budú bojovať známi superhrdinovia a podľa očakávania ma to bavilo. Bolo rozhodne zaujímavé sledovať interakciu známych DC hrdinov s infikovanými, ich premeny a prekvapili aj krvavé súboje. Sú tu síce aj nudnejšie pasáže, ale inak atraktívna téma a kvalitné vizuálne spracovanie.

Autor – Rado