Máme tu novú manga sériu od Crew, ktorá celosvetovo predala viac ako 25 miliónov výtlačkov, čo je jednoducho ohromujúce číslo. Manga zaujme v prvom rade už svojím netradičným názvom, predsa len Jak jsem se reinkarnoval coby sliz vzbudí asi u každého čitateľa aspoň malý údiv keď už nič iné. Je to podobne bizarný názov ako manga Chci sníst tvoji slinivku, ktorá je tiež od Crew. Ale vráťme sa k aktuálnej mange a prvému dielu novej série.

Hlavným hrdinom je chlap s menom Mikami, ktorý sa na stránkach objaví na 10 strán, ani mu poriadne nevidno do tváre a umiera na bodnutie nožom pri ochrane dievčaťa. No, vskutku originálne a ešte originálnejšie je, že sa vzápätí reinkarnuje v sliz. Áno, čítate správne a toto bol jeden z prvkov, čím ma vlastne manga zaujala. Hlavným hrdinom je sliz a ocitne sa vo fantasy svete, v ktorom sú draci, goblini, eroelfky (veď uvidíte), trpaslíci a tak ďalej ako to už v bežných fantasy tituloch chodí. Tu je to však úplne posunuté na iný level a celá tá fantasy tematika je veľmi svieža. Predsa len hlavným hrdinom je sliz, ktorý sa v podstate väčšinu času vylepšuje (leveluje) a získava stále nové schopnosti. Síce je sliz zo začiatku slepý, hluchý a nič okrem ochutnávania (vstrebania predmetov) nedokáže, no nadobudol dve veľmi vhodné schopnosti. Veľmudrc mu pomáha a radí a schopnosť predátor zasa umožňuje vstrebať aj iné predmety a živé bytosti. Napríklad aj mohutného draka! Následne tak sliz získava stále nové schopnosti podľa toho, čo pohltil. Z pavúka má napríklad vystreľovaciu pavučinu, z hada má jedovatý dych, z netopiera ultrazvuk a získava tak hlasivky a podobne. Po pár stranách tak sliz vidí, rozpráva a dokáže mnohé zaujímavé veci.

Celé je to také rozprávkové, ale nechýbajú tu aj drsnejšie úmrtia, či už to na začiatku alebo neskoršie rozseknutia nepriateľov v súbojoch. Ďalej je tu aj viacero lechtivých narážok a pohľadov na ženy, aj keď sa nič deťom nevhodné vlastne neukazuje. Je to zábavné, odľahčené, svieže a sliz v hlavnej úlohe je rozhodne roztomilý a je veľmi ľahké si ho obľúbiť, keďže sa učí všetkým pravidlám nového sveta za pochodu. Učí sa novým schopnostiam, väčšina obyvateľov ho má za monštrum, ale snaží sa hlavne pomáhať, aj to však svojským spôsobom, aby mu z tej pomoci dačo káplo. Od Crew určite zaujímavá voľba manga série a verím tomu, že to bude slušný hit a bude mať dobrú predajnosť. Je to síce poriadne bizarné, ale aj hravé, svieže a zábavné. Za kresbu sú zodpovední Taiki Kawakami a Mitz Vah a síce ma nijako neohúrila, je to taký príjemný manga štandard.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 240

Väzba: Mäkká

Jazyk: český

Scenár: Fuse

Kresba: Taiki Kawakami, Mitz Vah

Preklad: Petr Hofman

Redakcia: Anna Křivánková, Tereza Micková

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Bizarný názov Jak jsem se reinkarnoval coby sliz rozhodne zaujme a je to len dobre, inak by sa mohlo stať, že by fanúšikom mangy ušla zaujímavá séria. Hlavným hrdinom je muž, ktorý po 10 stranách umiera a reinkarnuje sa v sliz a ocitá sa vo fantasy svete. Spoznáva nový svet, jeho bytosti a učí sa neustále novým schopnostiam. Je to vlastne také zábavné manga RPG, ktoré je svieže, hravé a plné nápadov.

Autor – Rado