INDIKA je nenápadnou 3D adventúrou od vývojárov z Kazachstanu s názvom Odd Meter. Vydania hry sa chopil vydavateľ 11 bit studios, ktorý už má za sebou viacero hitov. INDIKA však nebude pre každého, užijú si ju hlavne tí, ktorí majú radi tak trochu iné adventúry. Hlavnou postavou hry je Indika, mníška z kláštora, v ktorom ju ostatné mníšky veľmi radi nemajú. Je totiž mladá a pekná a ostatné mníšky ju väčšinou šikanujú. Robí tu podradné práce až nakoniec ju pošlú s dopisom do vzdialeného kostola v meste Spasov. Mladá Indika verí samozrejme v Boha, neustále sa modlí, ale aj tak k nej prihovára hlas diabla, ktorý neustále spochybňuje jej vieru a veci naokolo. Slúži aj ako svojský rozprávač príbehu. Na ceste do vzdialeného kostola stretne utečenca z väzenia Ilyu, ktorý ju zachráni v jednom okamihu pred znásilnením. Následne putujú Ruskom konca 19. storočia spolu.

Hra je výrazne artová, ale aj prekvapivo filmová a má kvalitnú grafiku vysokorozpočtových adventúrnych hier. Je to taký mix žánrov, lebo sa tu stretáva horor, adventúra a nechýba tomu ani humor a absurdné scény. Bavil som sa počas hrania naozaj dobre a tvorcovia riešia viacero scén či situácií úplne inak ako v iných hrách, čo robí hru nečitateľnou a nebudete vedieť čo vás čaká za rohom. V hre ovládate Indiku, putujete svetom, zasneženými dedinkami, ktoré sú po bombardovaní takmer úplne rozbité a riešite v nich ako sa dostať ďalej, občas na vás čakajú nejaké priestorové logické hádanky, ktoré však nie sú vôbec ťažké a príjemne spestrujú putovanie. Stretnete aj niekoľko postáv, z ktorých každá je výrazne iná a nechýbajú ani prekvapivo drastické či brutálne scény. Čaká na vás však aj viacero bizarných či humorných scén, na ktoré som kukal s úsmevom, že ako takúto hovadinu tvorcovia vôbec vymysleli. Vtipné sú aj zberateľské predmety, ktoré slúžia ako XP na levelovanie, ktoré však postráda všetok zmysel a pekne si tak tvorcovia z iných hier strieľajú. Je tu celkovo viacero scén, kde sa ako keby vysmievali niektorým hrám a ich scénam. Celkovo má však hra spád, síce je to putovanie väčšinou kľudné, no stále na vás čaká nejaké prekvapenie. Prostredie je graficky veľmi pekné a viaceré scény sú naozaj veľkolepé.

Verte tomu, že budete pri hraní viackrát milo prekvapení, nečakal som totiž také svieže nápady a tak veľkolepú grafiku. Inak na hre je zaujímavé aj to, že síce ponúka modernú grafiku, ale scény z minulosti sú 2D pixelart, čo pôsobilo síce divne, ale aj milo. Pri Indike si musíte na bizarnosti zvyknúť, no ponúka aj silný artový príbeh o viere a hriechoch. Viaceré scény majú aj sexuálny podtón, nechýba ani brutalita a celkovo sa jedná o naozaj zaujímavú adventúru. Tvorcovia sa vysmievajú pravoslávnej cirkvi. Veľká sila hry spočíva aj v kvalitných dialógoch postáv, ktoré vám ponúkajú často dva rôzne pohľady na veru, Boha a tak podobne. O veľkú zábavu sa stará hlavne komentár diabla, ktorý je často veľmi vtipný. Celkovo naozaj zaujímavá hra a až nečakane dobre som sa pri nej bavil. Ale pozor, nečakajte od hry naozaj komédiu, hra obsahuje aj naozaj nepríjemné a až hororové scény. Ak máte radi adventúry, určite choďte do toho.

Oficiálna stránka hry.

Hra vyšla na: PC (ale mala by vyjsť aj na konzoly).

Žáner: 3D adventúra.

Multiplayer: Nie.

 

  • 80%
    - 80%
80%

Hodnotenie

INDIKA je prekvapivo premakaná 3D adventúra , ktorá sa odohráva koncom 19. storočia v Rusku. Hlavnou postavou je mladá mníška, ktorá má za úlohu doniesť dopis do vzdialeného kostola v jednom mestečku. Cestou zažije naozaj rôzne udalosti, o akých ani nesnívala. Celé je to taký mix hororu, dobrodružstva a komédie. Rozhodne vás hra neraz prekvapí svojimi scénami. Zaujme aj peknou grafikou a filmovosťou. Veľmi zaujímavá adventúra a určite fanúšikom žánru odporúčam.

Autor – Rado