Som veľmi rád, že na našom trhu vychádza aj séria s Hulkom. Predsa len tento v USA populárny superhrdina u nás vlastne okrem UKK a série Najmocnejších hrdinov Marvelu neexistoval a okrem nejakých tých hosťovaniach v iných komiksoch nikdy vlastnú sériu nemal. Preto som za Immortal Hulka naozaj rád, je vždy dobré, keď je aj u nás ten svet superhrdinov pestrejší a nie je to len o popularite Batmana. Ťažko sa momentálne odhaduje, či tu je séria natoľko úspešná, že v Crew aj do budúcna budú s týmto hrdinom v komiksoch rátať, no buďme radi aspoň za to, že nám tu vychádza kvalitná hororovo ladená séria. Al Ewing je šikovný scenárista a prináša nám zaujímavé Hulkove zápletky. Aktuálny štvrtý diel prináša zápletku o Rickovi Jonesovi, ktorý bol Hulkovým najlepším kamarátom a bol u samotného zrodu Hulka. Niekto však ukradol jeho telo a Hulk chce zistiť prečo.

Aj štvrtý diel si udržuje kvalitu série a znovu prináša hororovo ladenú zápletku. Tentokrát sa pripravte na viacero monštier a celkom drsných bitiek. Baví ma na tejto sérii, že je prekvapivo nápaditá a v každom diely máme nejaké nové zmutované monštrum. Celé to má takú Halloweensku atmosféru plnú oblúd v príjemnej kresbe Joe Bennetta, ktorý kreslí túto sériu od začiatku. Predtým v sérii síce hosťovali aj iní kresliči, štvrtý diel však nakreslil sám. Po Hulkovi tentokrát ide drsný zabijak, musí čeliť šialeným gama experimentom a ako keby to nestačilo, ešte sa v monštrá premenili aj jeho mŕtvi blízki a Hulkovi idú po krku. Hneď na úvod tu máme zaujímavú bitku, nasleduje pár strán oddych a potom je to už takmer nonstop akcia až do vyhroteného finále. Nemôžem si pomôcť, ale táto séria ma baví. Je to fajn napísané, kresba môže byť a má to dosť zaujímavých a prekvapivých nápadov. Ak ste ešte nenaskočili a máte radi hororovo ladené príbehy so superhrdinami, drsné bitky a monštrá, určite si tu prídete na svoje.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 112

Väzba: Mäkká

Jazyk: Český

Scenár: Al Ewing

Kresba: Joe Bennett

Preklad: Jan Kukrál

Redakcia: Filip Gotfrid, Jolana Tichá

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Táto séria s Hulkom ma baví. Je to hororovo ladené, má to fajn nápady, plno monštier a veľa drsných bitiek. Síce to nepatrí k nejakým zásadným superhrdinským komiksom, no je to taká fajn jednoduchšia zábava, v ktorej je Hulk poriadne charizmatický a nebezpečný. Mne sa táto jeho poloha páči, je totiž podobná filmu od Anga Leeho z roku 2003, v ktorej bol Hulk nebezpečné ničivé monštrum a nie blbý truľo na vtipné scénky ako v posledných filmoch od Marvelu.

Autor – Rado